Category: Zostań specjalistą w każdej dziedzinie

Konieczny obowiązek wobec urzędów skarbowych

Pierwsze kilka miesięcy roku to czas, gdy w zasadzie wszyscy którzy pracują muszą pamiętać o rozliczeniach z urzędem podatkowym. Termin na złożenie zeznania podatkowego mija w ostatnim dniu kwietnia, jeżeli jednak będzie to dzień niepracujący, to będzie przesunięty na drugiego maja. Tego terminu nie można przekroczyć – za spóźnienie w wysłaniu zeznania mogą grozić dość poważne konsekwencje, tak więc nie należy robić z tym opóźnień.
read more

Co to jest zarządzanie kapitałem ludzkim i czemu opłaca się się nią teraz zainteresować

Taka sprawa zarządzanie w wielu firmach okazuje się zwykle tematem numer jeden. Dobra organizacja pracy okazuje się kluczem do sukcesu firmy, a także mocno przekłada się na możliwe zyski. Niestety, sprawy te bywają czasem dużo bardziej skomplikowane niż mogłoby się pozornie wydawać.
read more

W jaki sposób można finansować inwestycje w swojej firmie, plusy różnego rodzaju dotacji.

Otworzenie każdego, nawet niewielkiego biznesu wiąże się z koniecznością zainwestowania w niego pewnych pieniędzy. Należy znaleźć i urządzić lokal firmowy, kupić niezbędne wyposażenie, a jeśli będzie się chciało od samego początku zatrudniać pracowników, to mieć również środki na ich wypłaty. Zależnie od charakteru firmy może być na to potrzebne od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kwoty te mogą być znacznie wyższe, jeśli będzie się chciało ruszyć z jakimś większym projektem, przykładowo produkcją.
read more