Category: Czytać każdy może

Dlaczego noclegi w Mikołajkach są tak regularnie oblegane przez turystów?

Wakacje to okres urlopów. Każdy udaje się w inne miejsce, jednakowoż zazwyczaj bywają to góry albo morze. Niekiedy wczasowicze preferują także jeziora. W naszym kraju największe skupisko jezior znajduje się na Mazurach.
Najpopularniejsze stały się Mikołajki noclegi, tam bywają dość drogie, ale wiele ludzi pomimo wszystko wyjeżdża dokładnie w tamtejsze rejony.
read more

Parę uwag na temat współczesnej prozy fantasy w Polsce i gronie pasjonatów, których nieustannie zdobywa

Fantastyka w powieści czy w filmie przybiera obecnie najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i pasjonaci tego gatunku powieści czy ich ekranizacji, na pewno w dalszym ciągu pamiętają klasykę, czyli przykładowo opowiadania Stanisława Lema. Przedstawiona tutaj wizja następnych stuleci nie każdym przypadku napawa radością, lecz czytelnik taką lekturą rozczarowany się nie poczuje. Wyobraźnia pisarza pozostaje tak imponująca, że zjednuje mu liczne grono wielbicieli.
read more

Ciut z sentymentem na temat nowoczesnych rozwiązaniach

Współczesne technologie zasymilowały się z naszym życiem. Często bezwiednie korzystamy z dobrodziejstw dzisiejszych wynalazków. Tak samo instynktownie jak wcześniej postępowali nasi przodkowie, wykorzystując wiedzę zawartą w domowych zapiskach, zawierających tajne receptury wytwarzania zakwasu. Drobnych reperacji nauczał tata, tajniki pichcenia zdradzały babcia czy też matka. Tak było jeszcze przed 25 laty.
read more

Jakie są gatunki literackie

Przy zgłębianiu literatury na pewno należy zagłębić się w rozmaitego rodzaju gatunki książek, aby móc sprawnie rozumieć pewne charakterystyczne dla nich cechy. W dzisiejszych czasach literatura przeżywa ogromny renesans, jaki przejawia się w pojawianiu się coraz bardziej interesujących tytułów z całego świata, rozmaitych wznowieniach , a także coraz bardziej rozmaitych gatunkach książek, dlatego gruntowne poznanie pewnych dawniejszych tendencji literackich może okazać się pożyteczne w wędrówce przez dawne , a także nowoczesne gatunki książek.
read more