Archiwum


Kategoria: Zostań specjalistą w każdej dziedzinie

 • Konieczność ciągłego dokształcania, czyli duża oferta firm szkoleniowych
  Obecnie coraz częściej mówi się o tym, jak istotne jest nieustanne dokształcanie. W naszych czasach mało kto może pozwolić sobie na to, aby edukację skończyć na studiach. Pojawiające się jak grzyby po deszczu firmy prowadzące szkolenia mają niezwykle bogatą ofertę skierowaną do różnych grup klientów.
 • Sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim
  Polacy szturmują Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, w których stan rzeczy nie wygląda zadowalająco, niemniej jednak z wolna ulega zmianom. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która stworzyła ludziom biznesu rewelacyjne możliwości do prowadzenia działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat jest w stanie zapewnić zatrudnienie wielu mieszkańcom.
 • Konieczny obowiązek wobec urzędów skarbowych
  Pierwsze kilka miesięcy roku to czas, gdy w zasadzie wszyscy dorośli myślą o rozliczeniach swoich podatków. Ostateczny termin złożenia swojego zeznania kończy się w ostatnim dniu kwietnia, jeżeli jednak jest to dzień niepracujący, to przesuwa się na początek maja. Termin ten jest nieprzekraczalny – za spóźnienie w wysłaniu zeznania mogą grozić dość poważne konsekwencje, tak więc nie należy się z tym spóźniać.
 • W jaki sposób można finansować inwestycje w swojej firmie, plusy różnego rodzaju dotacji.
  Otwarcie każdego, nawet bardzo małego biznesu wiąże się z inwestycją w niego odpowiednich środków finansowych. Należy wynająć i urządzić lokal firmowy, kupić konieczne wyposażenie, a jeżeli chce się od początku mieć pracowników, to mieć również pieniądze na ich wynagrodzenia. W zależności od rodzaju działalności trzeba na to od paru do nawet kilkuset tysięcy złotych. Kwoty te będą znacznie wyższe, jeśli będzie się chciało ruszyć z jakimiś większymi działaniami, na przykład produkcją.
 • Jak efektywnie się motywować? Garść praktycznych rad dla studentów, którzy w nadchodzących dniach planują zacząć pisać pracę magisterską
  Redagowanie pracy dyplomowej, np. inżynierskiej, jest zajęciem dość żmudnym, a niekiedy nawet bardzo męczącym, choć z pewnością są i tacy żacy, którym owo redagowanie kolejnych części sprawia sporo przyjemności lub nawet frajdy. Jednakże lwia część słuchaczy wolałaby miło spędzać czas na dyskotekach, a nawet zdarzają się i tacy delikwenci, którzy z wielką chęcią zlecą wykonanie tego zadania osobom zamieszczającym stosowne ogłoszenia w sieci.
 • Trzeba umawiać się na szkolenia ISO
  Programy ISO są już obecne w każdej firmie

  Im prężniej chce działać jakaś firma, tym więcej uwagi zwraca do tego, aby okazały się wypełniane wypisane normy. Wyznaczają one funkcjonowanie poszczególnych działów, kontakt z kontrahentem, a nawet zasady zarządzania całą firmą.

 • Nieskomplikowany sposób na pomaganie potrzebującym
  Początek roku jest okresem kiedy tradycyjnie – już od ponad dwóch dziesięcioleci – otwieramy swoje portfele. Idąc na zimowy weekendowy spacerek, niechybnie w którąś z niedziel styczniowych napotkamy wolontariuszy z kolorowymi identyfikatorami, zbierających datki do puchy w zamian za charakterystyczne czerwone serduszko.