Archiwum


Kategoria: Czytać każdy może

 • Parę uwag na temat współczesnej prozy fantasy w Polsce i gronie pasjonatów, których nieustannie zdobywa
  Fantastyka w powieści czy w filmie przybiera współcześnie najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i pasjonaci tego typu powieści czy ich ekranizacji, z pewnością ciągle mają w pamięci klasykę, czyli na przykład opowiadania Stanisława Lema. Zobrazowana tutaj wizja następnych stuleci nie zawsze napawa optymizmem, ale czytelnik taką lekturą rozczarowany się nie czuje. Wyobraźnia pisarza jest tak imponująca, że zjednuje mu wielu wielbicieli.
 • Szkoła policealna we Wrocławiu – sposobem podniesienia kwalifikacji
  Jeśli marzy Ci się podniesienie kwalifikacji, a na studia nie masz czasu, mamy dla Ciebie idealną ofertę. Możesz rozpocząć chodzenie na zajęcia w jednej ze szkół policealnych. Jak wygląda nauka w szkołach policealnych? Kto może się uczyć w takich szkołach i przede wszystkim, co nam daje skończenie szkoły policealnej? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.
 • Jadłonomia przedstawia wspaniałe przepisy
  Czy lubimy poczytać książki?
  Gdy lubimy spędzać wolny czas na czytaniu książek, to powinno się namyślić, które z nich radują się naszym dużym zainteresowaniem. Ma szansę się wówczas okazać, że czytamy książki z różnych dziedzin, lub że trzymamy się cały czas tego samego gatunku. Nie mniej potrzeba popatrzeć na aktualne oferty, które będą nam przedstawiane.
 • Dlaczego trzeba sięgać po książki?
  Tradycyjne książki są dziś dosyć często zastępowane przez filmy, które powstają na ich bazie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju alternatyw wskazują na ich wygodę, gdyż na komputerze, tablecie lub czytniku można mieć setki książek, jakie dzięki temu nie wymagają miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce mocno spada, ponieważ dużo osób woli łatwiejsze formy odbioru treści, jakie na przykład gwarantuje im telewizja. Z jakiego powodu w takim razie należy czytać? Jakie korzyści są z tym związane?
 • Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która ciągle się sprawdza. Dzięki wiedzy korzystniej sobie radzimy w życiu
  Są tacy ludzie, którzy łakną wiedzy, mogli by ją pochłaniać o każdej porze. Wiedza bowiem ogromnie wzbogaca, rodzi w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co ważne. Gdy mamy w sobie empatię, osiągniętą przy pomocy wiedzy, to łatwiej nam odnaleźć odpowiednie wyjście z każdej sytuacji. Są ludzie, którzy myślą, że nie warto się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To oczywista nieprawda.
 • Książki, które na pewno powinieneś mieć na swej półce
  W naszej domowej bibliotece w wielu przypadkach jest sporo beletrystyki, książek fantasy lub też romansów. Najczęściej na naszych półkach nie ma książek bardziej przydatnych – uświadamiających nas w kwestii naszej codzienności otoczenia którym dla każdego jest rodzina, dom czy nawet swój ogród. Warto więc dać sobie taka wiedze, gdyż jest ona najbardziej przydatna. Stworzyliśmy zestaw kilku książek mówiących o najbardziej praktycznej i dobrze sprecyzowanej wiedzy.
 • Najwyższa pora rozpocząć naukę języka obcego.
  Dziś znajomość przynajmniej jednego języka obcego to podstawa. Jeśli nie poznaliśmy żadnego języka oprócz ojczystego, mamy niewielką szansę na znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy. Języków obcych uczą nas co prawda w szkole jednak jeśli chcemy sprawnie posługiwać się językiem obcym to warto rozważyć zapisanie się na kurs językowy lub naukę języka na własną rękę. Pomocą służy nam w tym księgarnia internetowa oferująca wiele podręczników do nauki języka.
 • Dlaczego warto czytać książki?
  Zaczynamy być społeczeństwem, które coraz rzadziej zagląda do książek. Niepokojące to stwierdzenie, gdyż człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie korzystnie oddziałuje na ludzki rozwój. Telewizja stopuje samodzielne myślenie. Wszystko zostaje zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Sami obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.
 • Czy to prawda, że książki psychologiczne zdołają nam ulżyć?
  Psychologia to na pewno dla nadzwyczaj wielu z nas ciekawy element życia codziennego. W tym miejscu rzecz jasna pożądane byłoby przyznać, ze w wielu przypadkach wiedza psychologiczna pomaga nam rozwiązać liczne problemy, które niestety w wielu przypadkach znajdują się na naszej drodze. Niemniej jednak fakt jej posiadania a przede wszystkim zdobycia niewątpliwie jest zadaniem trudnym, chociaż wykonalnym.