studenci

Szukanie drogi w swoim życiu przez młode osoby czyli z jakiego powodu warto studiować na nietypowych kierunkach

Wielu młodych ludzi przez długi czas szuka swojej życiowej drogi, niejednokrotnie nawet w szkole średniej nie wiedząc do końca, co będzie chciało robić w przyszłości. Nasz system nauczania jest tak skonstruowany, że już w gimnazjum można wstępnie zdecydować się na jakiś profil nauki, w ten sam sposób można także postąpić decydując się na zawodówkę albo szkołę średnią.
read more

Dyplom studiów wyższych to mocna strona na rynku pracy

Istotne jest, ażeby kierunek studiów był zgodny z zainteresowaniami i predyspozycjami. Istnieją profile studiów, które dają swoim absolwentom większe szanse na wyszukanie interesującej pracy, lecz to nie może być wyłącznym kryterium przy ich wyborze. Nie dość, że takie studia byłyby męką, to taka osoba w żadnym wypadku nie będzie odpowiednim profesjonalistą w swojej dziedzinie. Należałoby więc zweryfikować własne poglądy i wybrać kierunek, który jest bliski sercu. Uczelnie wyższe oferują tak rozmaite kierunki, że każdy znajdzie coś związanego z jego pragnieniami.
read more

Z jakiego powodu szkoły języków obcych lepiej kształcą uczniów niż publiczne technika

Każdy doskonale wie, że języków innych krajów najlepiej uczyć się już od dziecka. Z tego powodu rodzice w ogóle nie kryją zadowolenia, kiedy ich córki już w zerówce uczą się angielskiego. Później nauka jest kontynuowana w podstawówce, gimnazjum i wreszcie w zawodówce. Jednakże jej efekty nieczęsto satysfakcjonują rodziców, jak i uczniów z poważnymi planami na przyszłość. Na jakość językowego kształcenia narzekają także i studenci. read more