samochód

W jakich pojazdach montowana jest belka skrętna oraz jakie posiada ona zalety?

Każdy mechanik wie, że jednym z najczęściej używanych w motoryzacji typów zawieszenia tylnego jest takie, jakie nie napędza pojazdu. Pozwala to na wygospodarowanie dodatkowego miejsca w znajdującej się z tyłu części zawieszenia, przez co powstaje wolne miejsce na większy bagażnik.


Taki rodzaj zawieszenia jest najczęściej stosowanym wyjściem w przypadku małych oraz relatywnie tanich aut wykorzystywanych głównie w miastach.
read more

Jakie kryteria są istotne przy wybieraniu opon?

Przy trudnych warunkach pogodowych czy na gwałtownych zakrętach najbardziej istotna dla samochodu jest przyczepność. Jest parę elementów, które mają wpływ na przyczepność. Aspekt, na który kierujący nie mogą wpłynąć to stan nawierzchni. O inne elementy jednak prosto zadbać – prawidłowa geometria kół, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz przede wszystkim – wysokiej jakości ogumienie do samochodu.
read more

Jakimi sposobami przy pomocy niewielkich pieniędzy można odświeżyć wygląd starszego samochodu.

Samochody z biegiem lat zaczynają tracić na wyglądzie, szczególnie jeżeli właściciel średnio o nie dba. Ale nawet systematyczne mycie i woskowanie nie zatrzymają wyblaknięć od promieni słonecznych i matowienia lakieru pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Wolne starzenie postępuje również wewnątrz auta, siedzenia zaczynają się wycierać a często używane plastiki zaczynają pękać.
read more

Elementy zamienne, które będą niezbędne w każdym samochodzie.

Te części na zamianę, jakie okażą się potrzebne w każdym bez wyjątku aucie każdy bez wyjątku użytkownik drogi po prostu musi posiadać, żeby w razie jakiejś naprawy mieć szansę bardzo szybko sobie poradzić. W związku z tym także, opłaca się raz na pewien czas odwiedzać sklep motoryzacyjny, szczególnie gdy ma się już samochód starszej daty.
read more