rozwój

W jaki sposób można finansować inwestycje w swojej firmie, plusy różnego rodzaju dotacji.

Otworzenie każdego, nawet niewielkiego biznesu wiąże się z koniecznością zainwestowania w niego pewnych pieniędzy. Należy znaleźć i urządzić lokal firmowy, kupić niezbędne wyposażenie, a jeśli będzie się chciało od samego początku zatrudniać pracowników, to mieć również środki na ich wypłaty. Zależnie od charakteru firmy może być na to potrzebne od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kwoty te mogą być znacznie wyższe, jeśli będzie się chciało ruszyć z jakimś większym projektem, przykładowo produkcją.
read more

Już w tej chwili postaw na rozwój własnych podwładnych – szkolenia sprzedażowe z pewnością przypadną im do gustu.

Jesteś szefem ogromnej firmy i zauważasz brak motywacji u własnych podwładnych? Najwyższy czas, by to zmienić! Nie jest to wcale tak ciężkie jak mogłoby się wydawać, gdy zaangażujesz do pomocy ludzi, jacy mają zdolności międzyludzkie to z pewnością może się to udać. Nie zapomnij jednak o tym, iż nie należy zwlekać z tym tematem ani chwili, bowiem czas gra na Twoją niekorzyść.
read more

Na jakie studia pójść?

Decyzja w sprawie kierunku, jaki chcemy się kształcić zawsze kojarzy się z dużą ilością stresu i ryzykiem, że nie uda nam się dostać na upragnione studia lub też będziemy mieli problemy ze znalezieniem pracy po ukończeniu edukacji. Sytuacja na rynku pracy zmienia się szybko i trudno jest przewidzieć, jaka sytuacja będzie w przyszłości jednak bez wątpienia można dostrzec pewną tendencję. W Polsce mamy niełatwą sytuację na rynku pracy. Na pewno dużo lepiej mają ludzie, które ukończyły profile techniczne, gorzej natomiast będą mieć humaniści, których w naszym kraju nie docenia się i nierzadko nie zauważa się tego, jak są oni ważni w rozwoju całej naszej kultury.
read more