przepisy

Firmy transportowe a serwis samochodów.

Transport drogowy w naszym kraju rozwinął się z niesamowicie ekspresowym tempie. Polskie firmy transportują za pomocą tirów i samochodów dostawczych towary w obrębie całej Unii Europejskiej i poza nią. Opłacalność tego biznesu jest świetna, minusem są niestety często uczęszczane przez tiry drogi, na całe szczęście obowiązują rozporządzenia, które regulują poruszanie się dostawczych pojazdów po drogach.
read more

W jaki sposób dziejowo kształtował się zawód radcy prawnego?

Jak trwoga to do Boga, a jak kłopot prawny to do radcy prawnego. Tak jesteśmy w stanie podsumować wiele sytuacji, jakie mają miejsce w naszym życiu. Jednakowoż trwoga może się zjawiać przy okazji właśnie takiej, nie do końca dla nas czytelnej sytuacji. Co wtedy robić? Właściwie jest kilka ewentualności, jednocześnie nie powinniśmy przeceniać swojej siły, a tym bardziej kogoś, kto na temacie się kompletnie nie zna. Co to oznacza? Zamiast korzystać z rad znajomych, pseudospecjalistów, zamiast rady poszukiwać na forach internetowych, lepiej zgłosić się do profesjonalisty – radcy prawnego.
read more

Jak skutecznie przygotować się do sprawdzianu na prawo jazdy?

Aby efektywnie przygotować się do egzaminu na prawo jazdy, przede wszystkim winniśmy zabrać się za naukę na długo przed sprawdzianem. Materiał, jaki powinnyśmy opanować jest faktycznie bardzo duży, wskutek tego na naukę wypada poświęcić bardzo dużo czasu, w szczególności jeśli nie mamy większej znajomości przepisów drogowych ani nie ćwiczyliśmy dotychczas jeździć wozem.
read more