pracodawca

Prawa pracownicze a działania pracodawców. Jak skonsolidować te dwie grupy, co jesteśmy w stanie zyskać z porozumienia jednych, jak i drugich?

Pomiędzy zatrudniającymi a zatrudnionymi od lat iskrzył konflikt interesów, każda ze stron chciałaby przepchnąć swoje postulaty. Pracodawcy będący także w roli zatrudniających są ukierunkowani na zysk, a też zmniejszenie kosztów pracy. Pracownicy z kolei skarżą się na nieprzyjazne warunki pracy i płacy.
read more

W jaki sposób korzystać z internetu, aby przynosiło to korzyści? Co jest rzeczywiście bardzo istotne?

Będąc pracodawcą możemy dowiedzieć się sporej ilości rzeczy. Większa część tej wiedzy jest przyswajana jakby mimowolnie, ponieważ w trakcie prowadzenia indywidualnie firmy poznaje się wiele nowych zagadnień. Od kiedy jest internet to szukanie informacji stało się niesamowicie łatwe, gdyż każdą rzecz można sprawdzić. Nie znaczy to na pewno, iż problemy odeszły w niepamięć, ponieważ jeśli chcemy dotrzeć do dobrych informacji to musimy do tego wiedzieć, w jaki sposób ich poszukiwać.
read more

Sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim

Polacy dokonują inwazji na Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, w których stan rzeczy nie napawa optymizmem, niemniej jednak nieznacznie polepsza się. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która tworzy inwestorom wspaniałe możliwości do posiadania działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat jest w stanie ofiarować miejsca pracy wielu ludziom.
read more