pracodawca

Sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim

Polacy szturmują Powiatowe Urzędy Pracy. Są regiony, gdzie sytuacja na rynku nie wygląda zadowalająco, jednak powoli ulega zmianom. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która stworzyła inwestorom doskonałe warunki do posiadania działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat jest w stanie ofiarować zatrudnienie sporej liczbie osób.
read more

Szkolenia, za sprawą których mamy możliwość, aby poprawić swe kwalifikacje zawodowe. Czemu szkolenia giełdowe tak szybko zyskują na popularności?

W celu zwiększenia kwalifikacji zawodowych dużo osób decyduje się na udział w różnorodnych szkoleniach. Zdecydowanie wartowałoby mieć na względzie wymagania pracodawców, gdyż lepsze stanowisko wiąże się z możliwością rozwoju kariery, jak także oczywiście lepszej płacy. Osoby, które biorą udział w szkoleniach mogą pochwalić się bogatym CV a ponadto zagwarantować sobie stałe miejsce pracy na wyczekiwanym długo stanowisku.
read more

Prawa pracownicze a działania pracodawców. Jak skonsolidować te dwie grupy, co jesteśmy w stanie zyskać z porozumienia jednych, jak i drugich?

Pomiędzy zatrudniającymi a zatrudnionymi od lat iskrzył konflikt interesów, każda ze stron chciałaby przepchnąć swoje postulaty. Pracodawcy będący także w roli zatrudniających są ukierunkowani na zysk, a też zmniejszenie kosztów pracy. Pracownicy z kolei skarżą się na nieprzyjazne warunki pracy i płacy.
read more

W jaki sposób korzystać z internetu, aby przynosiło to korzyści? Co jest rzeczywiście bardzo istotne?

Będąc pracodawcą możemy dowiedzieć się sporej ilości rzeczy. Większa część tej wiedzy jest przyswajana jakby mimowolnie, ponieważ w trakcie prowadzenia indywidualnie firmy poznaje się wiele nowych zagadnień. Od kiedy jest internet to szukanie informacji stało się niesamowicie łatwe, gdyż każdą rzecz można sprawdzić. Nie znaczy to na pewno, iż problemy odeszły w niepamięć, ponieważ jeśli chcemy dotrzeć do dobrych informacji to musimy do tego wiedzieć, w jaki sposób ich poszukiwać.
read more