pracodawca

Prawa pracownicze a działania pracodawców. Jak skonsolidować te dwie grupy, co jesteśmy w stanie zyskać z porozumienia jednych, jak i drugich?

Między zatrudniającymi a podwładnymi od wieków pojawiał się konflikt interesów, każda ze stron chce uskutecznić swoje postulaty. Zleceniodawcy będący również w roli przedsiębiorców są ukierunkowani na zarobek, a także obniżenie kosztów pracy. Zatrudnieni z kolei narzekają na pozostawiające wiele do życzenia warunki pracy i zarobki.
read more

Szkolenia, za sprawą których mamy możliwość, aby poprawić swe kwalifikacje zawodowe. Czemu szkolenia giełdowe tak szybko zyskują na popularności?

W celu zwiększenia kwalifikacji zawodowych wiele osób decyduje się na udział w różnego rodzaju szkoleniach. Zdecydowanie należałoby mieć na względzie wymagania pracodawców, ponieważ lepsze stanowisko wiązać się może z możliwością rozwoju kariery, jak również oczywiście wyższej płacy. Osoby, które biorą udział w szkoleniach mogą pochwalić się bardzo rozbudowanym CV a dodatkowo zapewnić sobie stałe miejsce pracy na wyczekiwanym długo stanowisku.
read more

W jaki sposób korzystać z internetu, aby przynosiło to korzyści? Co jest rzeczywiście bardzo istotne?

Będąc właścicielem firmy możemy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Większość z nich jest poznawana jakby mimochodem, gdyż w trakcie rozwijania własnej firmy poznaje się wiele nowych zagadnień. Od kiedy mamy internet to szukanie informacji stało się bardziej łatwe, gdyż każdą rzecz możemy sprawdzić. Nie znaczy to rzecz jasna, że problemy odeszły w niepamięć, ponieważ jak chcemy dotrzeć do niezbędnych nam informacji to powinniśmy przy tym wiedzieć, jak ich poszukiwać.
read more

Sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim

Polacy szturmują Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, gdzie sytuacja na rynku nie wygląda zadowalająco, ale z wolna polepsza się. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która stworzyła przedsiębiorcom znakomite warunki do posiadania działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat daje pracę wielu ludziom.
read more