opony

Jakie kryteria są istotne przy wybieraniu opon?

Przy trudnych warunkach pogodowych czy na gwałtownych zakrętach najbardziej istotna dla samochodu jest przyczepność. Jest parę elementów, które mają wpływ na przyczepność. Aspekt, na który kierujący nie mogą wpłynąć to stan nawierzchni. O inne elementy jednak prosto zadbać – prawidłowa geometria kół, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz przede wszystkim – wysokiej jakości ogumienie do samochodu.
read more

Kilka słów o tym, czemu powinniśmy zadbać o AC w naszym aucie

Jazda autem – bezpieczna!
Istnieje wiele rozwiązań, znanych jako automobilowe oczyszczacze powietrza – sprzedawanych w dzisiejszych czasach. Większość z nich nie nadaje się jednakże jako samochodowe wysokiej jakości oczyszczacze, chociaż tak są nazwane. Rzeczywiście odpowiedni oczyszczacz wykonujący dobre ozonowanie klimatyzacji tak de facto może kosztować znacznie więcej aniżeli niejeden pojazd, ale taki z pewnością umie zapewnić bezpieczne powietrze w nowoczesnym aucie.
read more

Od opon w naszym pojeździe jest uzależnione tak naprawdę nasze zdrowie , a także życie!

Opony powinny być co pewien czas wymieniane: a zmieniać je trzeba oczywiście dwa razy na rok: zimowe i letnie opony, wiadomo. Jednakowoż bardzo wielu zmotoryzowanych tak jakby nie przykłada większej wagi odnośnie opon. Przecież tutaj mówimy o bezpieczeństwie w czasie kierowania kółkiem. Rozchodzi się o akurat nasze bezpieczeństwo, lecz także bezpieczeństwo innych uczestników drogi.
read more

Jakie są podstawowe różnice między letnimi i zimowymi oponami, używanymi w samochodach osobowych.

W naszej strefie klimatycznej przeważnie kierowcy używają dwóch kompletów opon. Będzie to wynikać z faktu, że latem zakres temperatur może sięgać nawet trzydziestu stopni, natomiast zimą mogą wystąpić podobne temperatury, ale ujemne, a do tego dochodzi lód i śnieg.
read more

Dbajmy nieustannie o własne opony do pojazdu!

Bez opon zbyt daleko nie uda się nam zajechać: co jak co, lecz odnośnie tego nie mają żadnych wątpliwości nawet stereotypowe blondynki. W tym artykule pragniemy poruszyć trochę zagadnień mających związek z zakupem opon. Wiadoma sprawa: chcielibyśmy, aby owe opony sprawowały się w każdym przypadku tak jak powinny. Chcemy również, aby raczej nie były nigdy zbyt wielkim wydatkiem.
read more