opony

Jakie są podstawowe różnice między letnimi i zimowymi oponami, używanymi w samochodach osobowych.

W naszej strefie klimatycznej przeważnie kierowcy używają dwóch kompletów opon. Będzie to wynikać z faktu, że latem zakres temperatur może sięgać nawet trzydziestu stopni, natomiast zimą mogą wystąpić podobne temperatury, ale ujemne, a do tego dochodzi lód i śnieg.
read more

Jakie kryteria są istotne przy wybieraniu opon?

Podczas trudnych warunków atmosferycznych czy na ostrych zakrętach najważniejsza dla pojazdu jest przyczepność. Jest kilka czynników, które mają wpływ na przyczepność. Warunek, na jaki kierowcy wpływu nie mają to stan dróg. O resztę jednak prościej się zatroszczyć – prawidłowe ustawienie geometrii kół, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz przede wszystkim – najlepszej jakości ogumienie do samochodu.
read more

Kilka słów o tym, czemu powinniśmy zadbać o AC w naszym aucie

Jazda wozem – bezpieczna!
Istnieje dużo rozstrzygnięć, znanych jako automobilowe oczyszczacze atmosfery – wyprzedawanych w dzisiejszych czasach. Większa część z nich nie nadaje się jednakże jako samochodowe wysokiej jakości oczyszczacze, choć tak są nazwane. De facto należyty oczyszczacz wykonujący dobre ozonowanie klimatyzacji tak ściśle mówiąc może kosztować więcej niż niejeden pojazd, ale taki z pewnością potrafi zagwarantować bezpieczne powietrze w dzisiejszym samochodzie.
read more

Od opon w naszym pojeździe jest uzależnione tak naprawdę nasze zdrowie , a także życie!

Opony muszą być co jakiś czas wymieniane: a zmienić je trzeba naturalnie dwa razy na rok: zimowe oraz letnie opony, wiadomo. Jednak wielu kierowców niejako nie przykłada odpowiedniej wagi co do opon. Przecież tutaj mówimy o bezpieczeństwie w trakcie kierowania kółkiem. Chodzi o akurat nasze bezpieczeństwo, lecz również bezpieczeństwo innych uczestników drogi.
read more

Dbajmy nieustannie o własne opony do pojazdu!

Bez opon zbyt daleko nie uda się nam zajechać: co jak co, lecz odnośnie tego nie mają żadnych wątpliwości nawet stereotypowe blondynki. W tym artykule pragniemy poruszyć trochę zagadnień mających związek z zakupem opon. Wiadoma sprawa: chcielibyśmy, aby owe opony sprawowały się w każdym przypadku tak jak powinny. Chcemy również, aby raczej nie były nigdy zbyt wielkim wydatkiem.
read more