ogumienie

Nabywanie opon na różne pory roku

Większa część doświadczonych kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od zakupu właściwych opon. Nierzadko bowiem bywa, że tragiczny w skutkach wypadek drogowy spowodowało niewłaściwe dopasowanie opon do warunków lub ich zły stan. Odpowiednio dobrane ogumienie, które jest dodatkowo w dobrym stanie, powoduje znaczne skrócenie drogi hamowania pojazdu.
read more

Jakie kryteria są istotne przy wybieraniu opon?

Przy trudnych warunkach pogodowych czy na gwałtownych zakrętach najbardziej istotna dla samochodu jest przyczepność. Jest parę elementów, które mają wpływ na przyczepność. Aspekt, na który kierujący nie mogą wpłynąć to stan nawierzchni. O inne elementy jednak prosto zadbać – prawidłowa geometria kół, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz przede wszystkim – wysokiej jakości ogumienie do samochodu.
read more

Wymiana to rzeczywiście istotna i wymagająca kwestia, nie odkładaj tego na ostatni moment

Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać, jak odpowiedzialną i istotną sprawą jest wymiana zużytego ogumienia. Opony mają kolosalny wpływ na bezpieczną jazdę, toteż nie można przesuwać tego zadania w czasie, ponieważ można doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Opony wymienia się tak i ze względu na ich stan techniczny, jak też na porę roku i kiepskie warunki atmosferyczne. Opony najlepiej wymieniać w bliskim warsztacie, dla przykładu mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.
read more