ogumienie

Jakie kryteria są istotne przy wybieraniu opon?

Przy trudnych warunkach pogodowych czy na gwałtownych zakrętach najbardziej istotna dla samochodu jest przyczepność. Jest parę elementów, które mają wpływ na przyczepność. Aspekt, na który kierujący nie mogą wpłynąć to stan nawierzchni. O inne elementy jednak prosto zadbać – prawidłowa geometria kół, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz przede wszystkim – wysokiej jakości ogumienie do samochodu.
read more

Nabywanie opon na różne pory roku

Większość wieloletnich kierowców wie, jak wiele zależy od wyboru dobrych opon. Niejednokrotnie bowiem zdarzyło się, że tragiczny w skutkach wypadek drogowy spowodowało niewłaściwe dopasowanie ogumienia do warunków lub jego zły stan. Właściwie dobrane ogumienie, które jest dodatkowo w dobrej kondycji, powoduje spore skrócenie drogi hamowania auta.
read more

Wymiana to rzeczywiście istotna i wymagająca kwestia, nie odkładaj tego na ostatni moment

Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać, jak odpowiedzialną i istotną sprawą jest wymiana zużytego ogumienia. Opony mają kolosalny wpływ na bezpieczną jazdę, toteż nie można przesuwać tego zadania w czasie, ponieważ można doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Opony wymienia się tak i ze względu na ich stan techniczny, jak też na porę roku i kiepskie warunki atmosferyczne. Opony najlepiej wymieniać w bliskim warsztacie, dla przykładu mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.
read more