ogumienie

Nabywanie opon na różne pory roku

Większa część wieloletnich kierowców wie, jak dużo zależy od kupna właściwych opon. Nierzadko bowiem zdarzyło się, że śmiertelny w skutkach wypadek drogowy wywołało niedopasowanie ogumienia do warunków lub jego zły stan. Właściwie dopasowane ogumienie, które jest opróćz tego w dobrym stanie, pozwala na spore skrócenie drogi hamowania pojazdu.
read more

Jakie kryteria są istotne przy wybieraniu opon?

Podczas trudnych warunków atmosferycznych czy na ostrych zakrętach najważniejsza dla pojazdu jest przyczepność. Jest kilka czynników, które mają wpływ na przyczepność. Warunek, na jaki kierowcy wpływu nie mają to stan dróg. O resztę jednak prościej się zatroszczyć – prawidłowe ustawienie geometrii kół, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz przede wszystkim – najlepszej jakości ogumienie do samochodu.
read more

Wymiana to rzeczywiście istotna i wymagająca kwestia, nie odkładaj tego na ostatni moment

Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać, jak odpowiedzialną i istotną sprawą jest wymiana zużytego ogumienia. Opony mają kolosalny wpływ na bezpieczną jazdę, toteż nie można przesuwać tego zadania w czasie, ponieważ można doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Opony wymienia się tak i ze względu na ich stan techniczny, jak też na porę roku i kiepskie warunki atmosferyczne. Opony najlepiej wymieniać w bliskim warsztacie, dla przykładu mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.
read more