maszyny

Przygotowanie sprzętu rolniczego do pracy

Prowadzenie swojego gospodarstwa rolnego wymaga na pewno więcej wysiłku i fachowej wiedzy. Nabywane w ciągu wielu lat doświadczenie także sprzyja dogodnemu prosperowaniu, ale nie mniej istotne jest odpowiednie przygotowanie maszyn.


Dlaczego warto dbać o maszyny?


Dzisiejsze urządzenia i maszyny rolnicze to niemałe udogodnienie dla właścicieli dużych działek – z ich udziałem uprawa nie wymaga już tak wiele wysiłku jak kiedyś.
read more

Kilka słów o maszynach wykorzystywanych przez rolników

W krajach Europy Zachodniej mechanizacja rolnictwa zaczęła się już w XIX stuleciu. W naszym kraju potrwało to znacznie dłużej. Mimo danego opóźnienia polskie rolnictwo bardzo ekspresowo było w stanie dogonić rolników z Europy Zachodniej. Ostatnimi czasy nie ma już gospodarstw rolnych, w których większość pracy przeprowadzana jest własnymi rękoma.
read more

Miejsce, gdzie możesz przeprowadzić eksperyment

Zdecydowanie dla większości maluchów laboratorium to najlepszy z możliwych światów. Kiedy młody adept wiedzy naukowej widzi suszarki do próbek, mnogość kolb szklanych, kolorowe ciecze i wiele innych rzeczy, że aż może zachwycić się na zawsze. Każde dziecko jest ciekawskie, więc wizyta w laboratorium na sto procent okaże się fantastycznym doświadczeniem.
read more