maszyny

Kilka słów o maszynach wykorzystywanych przez rolników

W krajach Europy Zachodniej wprowadzenie maszyn do rolnictwa rozpoczęła się już w XIX wieku. W Polsce potrwało to znacznie dłużej. Pomimo jednak opóźnienia polskie rolnictwo mimo wszystko prędko było w stanie dogonić rolników z Europy Zachodniej. Aktualnie nie ma już gospodarstw rolnych, w których większa cześć pracy przeprowadzana jest własnymi rękoma.
read more

Przygotowanie sprzętu rolniczego do pracy

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego wymaga z pewnością więcej wysiłku i specjalistycznej wiedzy. Nabywane w ciągu wielu lat doświadczenie także sprzyja dobremu prosperowaniu, ale nie mniej ważne jest właściwe przygotowanie maszyn.


Dlaczego warto dbać o maszyny?


Nowoczesne urządzenia i maszyny rolnicze to duże udogodnienie dla właścicieli dużych działek – dzięki nim uprawa nie wymaga już tak wiele wysiłku jak dawniej.
read more

Miejsce, gdzie możesz przeprowadzić eksperyment

Zdecydowanie dla większości maluchów laboratorium to najlepszy z możliwych światów. Kiedy młody adept wiedzy naukowej widzi suszarki do próbek, mnogość kolb szklanych, kolorowe ciecze i wiele innych rzeczy, że aż może zachwycić się na zawsze. Każde dziecko jest ciekawskie, więc wizyta w laboratorium na sto procent okaże się fantastycznym doświadczeniem.
read more