kursy

Współczesne techniki komputerowe umożliwiają niedoszłym pracownikom zdobycie wiedzy z zakresu bhp również w wersji online

Nowy pracownik w firmie bywa zmuszony do przejścia kilku stopni wtajemniczenia. Najpierw zapoznaje się z zasadami, które panują w konkretnym miejscu pracy oraz obiegiem dokumentów w biurze. Następnie obejmuje swoje stanowisko, jednocześnie wkładając do szuflad osobiste drobiazgi, np. ulubiony kubek do gorących napoi. Jednak nie tylko na nowo zatrudnionym pracowniku ciążą powinności, bo przedsiębiorca również musi dopełnić formalności związanych z zaangażowaniem nowej kobiety do pracy etatowej.
read more

Konieczność ciągłego dokształcania, czyli duża oferta firm szkoleniowych

Teraz coraz częściej mówi się o tym, jak istotne jest dalsze kształcenie się. Dzisiaj mało kto może pozwolić sobie na to, aby edukację zakończyć na studiach. Pojawiające się jak grzyby po deszczu firmy szkoleniowe posiadają niezwykle dużą ofertę skierowaną do zróżnicowanych grup klientów.
read more

Faktycznie warto uczyć się języka obcego, szczególnie angielskiego. To wręcz obowiązek i gwarancja poradzenia sobie w wielu sytuacjach życiowych

Spośród wielu umiejętności, które trzeba posiadać obecnie na specjalną uwagę zasługuję znajomość obcego języka. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi przede wszystkim o angielski, gdyż cały świat w jakimś stopniu go używa, co znaczy, że nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się dogadać.
read more

Jak najbardziej efektywnie nauczyć obcokrajowca języka polskiego? Zadanie zdaje się dość ciężkie, lecz są na to metody

Kiedy słyszymy obcokrajowca, który mówi w naszym język nie możemy wyjść z podziwu. Zdajemy sobie bowiem sprawę, jak ciężki to język, czasemnawet dla nas samych. Często łapiemy się na tym, iż popełniamy jakiś językowy błąd, dodatkowo, powtarzając to utrwalamy jeszcze silniej, co sprawia, że mówimy niepoprawnie. To oczywiście mało ważne, bo nikt nie musi być purystą językowy. Czasem jednakowoż zdarza się tak, choć rzadko, że obcokrajowiec lepiej posługuje się naszym ojczystym językiem niż my, z czego może to wynikać?
read more