książka

Parę uwag na temat współczesnej prozy fantasy w Polsce i gronie pasjonatów, których nieustannie zdobywa

Fantastyka w powieści czy w filmie przybiera obecnie najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i pasjonaci tego gatunku powieści czy ich ekranizacji, na pewno w dalszym ciągu pamiętają klasykę, czyli przykładowo opowiadania Stanisława Lema. Przedstawiona tutaj wizja następnych stuleci nie każdym przypadku napawa radością, lecz czytelnik taką lekturą rozczarowany się nie poczuje. Wyobraźnia pisarza pozostaje tak imponująca, że zjednuje mu liczne grono wielbicieli.
read more

Wszelkie wydawnictwo naukowe przed wydaniem odkrywczej książki tworzy kosztorys wydawniczy obejmujący cykl procesów

Opublikowanie książki jest przebiegiem wyjątkowo długofalowym i wiąże się z niebezpieczeństwem fiaska, dlatego że zarys może zostać zlekceważony tak naprawdę z wszelkiego powodu. Decydowanie się na nakład własnej książki kojarzy się też czasami z dużymi wydatkami, albowiem nie za każdym razem firma wydawnicza chce łącznie sfinansować ogłoszenie książki, albo decyduje się na zbyt niską i niesatysfakcjonującą nas wielkość egzemplarzy.
read more

Dlaczego warto czytać książki?

Zaczynamy być społeczeństwem, któremu czytanie do szczęścia nie jest potrzebne. Zatrważające to stwierdzenie, ponieważ człowiek wychowany jedynie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Związek? Otóż czytanie bardzo pozytywnie oddziałuje na nasz rozwój. Telewizja blokuje rozleniwia nasze umysły. Wszystko jest zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy tło. Poszczególna scena powstaje w naszej głowie.
read more

Czy możliwe jest, by znaleźć podarunek dla nastolatka w księgarni? Jakie pozycje książkowe jak i filmy mogą zainteresować młodego człowieka?

Czasami zastanawiamy się nad jakimś upominkiem dla nastolatka i nic nie przychodzi nam do głowy. A może by tak odwiedzić księgarnie, w jakiej znajdziemy mnóstwo interesujących pomysłów na tego typu podarunek.
read more

Czasami pasja wychodzi poza szkołę

W szkole dzieci uczą się konkretnych przedmiotów, zdobywają pewną wiedzę, jednak powinniśmy pamiętać o tym, iż może stać się tak, że zaciekawią się czymś innym, o czym w szkole się nie mówi, a wtenczas na nas, na rodzicach będzie spoczywała odpowiedzialność, by ułatwić im dostęp do tej wiedzy oraz jednocześnie, żeby sprawić, by chciały mocniej rozwijać własne zainteresowania.
read more

Czasem wspierają rodziców, a czasami nauczycieli

Istnieją takie książki, które posiadają za zadanie pomagać rodzicom w wychowaniu ich dzieci, lecz są również i takie, które powinny dopomagać wykładowcom w przekazywaniu ich wiedzy kolejnym pokoleniom. Bez wątpienia im lepiej konkretna książka jest napisana, im mocniej potocznego języka używa, tym większa jest szansa na to, że będzie ona zrozumiana przez większe grono odbiorców, zwłaszcza jeśli są nimi dzieci.
read more