korepetycje

Na kurs obcego języka nigdy nie jest za późno


Nie każdy może może władać wieloma językami, jednak znajomość minimum jednego języka obcego, to w obecnych czasach konieczność. Rzeczywistość stawia przed nami nowe wymagania, a jednym z nich jest właśnie władanie w języku obcym.
Możemy ostatnio zaobserwować panującą na świecie modę na poznawanie obcej mowy, głównie języka angielskiego. W końcu doczekaliśmy się chwili w której już maluchy uczą się nowych słówek w języku angielskim i niemieckim.
Znajomość języków obcych doskonale ułatwia znalezienie dobrej posady.
read more

W jaki sposób się uczyć do egzaminu maturalnego?

Nie istnieje żadna uniwersalna instrukcja pozwalająca na szybkie i bezbolesne opanowanie dużych partii wiedzy. Uczenie się nastręcza wysiłku, czasu a także pomysłowości. Wysiłek winien skupiać się nie tylko na zapoznawaniu się z nowym materiałem, ile z utrwalaniem go w pamięci. Nie ma sensu wielokrotne czytanie jakiegoś fragmentu podręcznika, dlatego że rezultaty będą mizerne. Lepiej raz albo dwa przeczytać opanowywany tekst, a następnie przystąpić do powtarzania.
read more

Inwestując w przyszłość dziecka dobrze jest poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niebywała energia. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale równie szybko przyswaja nowe informacje. Rodzice często starają się wykorzystać tę cechę i już od wczesnych lat inwestują w jego rozwój. “On jest taki zdolny!” – wołają rodzice, szaleńczo podskakując na krześle widząc swoje dzieci, które na palcach jednej ręki mogą policzyć do ośmiu po angielsku.
read more