korepetycje

Inwestując w przyszłość dziecka dobrze jest poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niebywała energia. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale tak samo szybko przyswaja poznane wiadomości. Rodzice często starają się spożytkować tę cechę i przedszkolnych lat inwestują w jego edukację. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, wesoło podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki potrafią policzyć do ośmiu w języku angielskim.
read more

Na kurs obcego języka nigdy nie jest za późno


Nie każdy może zostać poliglotą, ale znajomość chociażby jednego języka obcego, to w tej chwili konieczność. Świat stawia przed nami nowe wymagania, a jednym z nich jest właśnie władanie w języku obcym.
Da się zaobserwować utrzymujący się od pewnego czasu trend na poznawanie obcej mowy, głównie języka angielskiego. W końcu doczekaliśmy się czasów w których już kilkulatki chłoną materiał w języku angielskim czy niemieckim.
Znajomość języków obcych wyraźnie pomaga w znalezieniu dobrze płatnej posady.
read more

W jaki sposób się uczyć do egzaminu maturalnego?

Nie istnieje żadna uniwersalna instrukcja pozwalająca na szybkie a także bezbolesne opanowanie dużych partii wiedzy. Uczenie się nastręcza wysiłku, czasu a także inwencji. Wysiłek winien skupiać się nie tyle na zapoznawaniu się z nowiutkim materiałem, ile z zapisywaniem go w pamięci. Nie ma sensu wielokrotne odczytywanie jakiegokolwiek fragmentu podręcznika, bowiem rezultaty będą mizerne. Korzystniej raz albo dwa przeczytać opanowywany tekst, zaś potem przystąpić do ćwiczeń.
read more