korepetycje

W jaki sposób się uczyć do egzaminu maturalnego?

Nie istnieje żadna uniwersalna instrukcja pozwalająca na szybkie i bezbolesne opanowanie dużych partii wiedzy. Uczenie się nastręcza wysiłku, czasu a także pomysłowości. Wysiłek winien skupiać się nie tylko na zapoznawaniu się z nowym materiałem, ile z utrwalaniem go w pamięci. Nie ma sensu wielokrotne czytanie jakiegoś fragmentu podręcznika, dlatego że rezultaty będą mizerne. Lepiej raz albo dwa przeczytać opanowywany tekst, a następnie przystąpić do powtarzania.
read more

Inwestując w przyszłość dziecka dobrze jest poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niebywała energia. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale równie szybko przyswaja nowe informacje. Rodzice często starają się wykorzystać tę cechę i już od wczesnych lat inwestują w jego rozwój. “On jest taki zdolny!” – wołają rodzice, szaleńczo podskakując na krześle widząc swoje dzieci, które na palcach jednej ręki mogą policzyć do ośmiu po angielsku.
read more

Na kurs obcego języka nigdy nie jest za późno


Nie każdy może zostać poliglotą, ale znajomość chociażby jednego języka obcego, to w tej chwili konieczność. Świat stawia przed nami nowe wymagania, a jednym z nich jest właśnie władanie w języku obcym.
Da się zaobserwować utrzymujący się od pewnego czasu trend na poznawanie obcej mowy, głównie języka angielskiego. W końcu doczekaliśmy się czasów w których już kilkulatki chłoną materiał w języku angielskim czy niemieckim.
Znajomość języków obcych wyraźnie pomaga w znalezieniu dobrze płatnej posady.
read more