korepetycje

W jaki sposób się uczyć do egzaminu maturalnego?

Nie istnieje żadna uniwersalna recepta pozwalająca na szybkie i bezbolesne opanowanie dużych partii wiedzy. Uczenie się nastręcza wysiłku, czasu i pomysłowości. Wysiłek winien skupiać się nie tyle na zapoznawaniu się z nowiuteńkim materiałem, ile z zapisywaniem go w pamięci. Nie ma sensu wielokrotne odczytywanie jakiegoś fragmentu podręcznika, gdyż skutki będą mizerne. Korzystniej raz lub dwa przeczytać opanowywany tekst, zaś potem przystąpić do ćwiczeń.
read more

Na kurs obcego języka nigdy nie jest za późno


Nie każdy może zostać poliglotą, jednak poznanie chociażby jednego języka obcego, to w dzisiejszych czasach konieczność. Rzeczywistość stawia przed nami nowe wyzwania, a jednym z nich jest właśnie umiejętność porozumiewania się w języku obcym.
Możemy ostatnio zauważyć utrzymujący się od pewnego czasu trend na naukę obcej mowy, głównie języka angielskiego. W końcu doczekaliśmy się czasów w których już przedszkolaki uczą się nowych słówek w języku angielskim czy niemieckim.
Umiejętność posługiwania się obcym językiem wyraźnie podnosi nasze kwalifikacje.
read more

Inwestując w przyszłość dziecka dobrze jest poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz tak samo szybko przyswaja poznane wiadomości. Rodzice przeważnie starają się wykorzystać tę zdolność i już od wczesnych lat inwestują w jego edukację. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, entuzjastycznie podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do siedmiu po angielsku.
read more