język

Inwestując w przyszłość dziecka dobrze jest poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niebywała energia. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale tak samo szybko przyswaja poznane wiadomości. Rodzice często starają się spożytkować tę cechę i przedszkolnych lat inwestują w jego edukację. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, wesoło podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki potrafią policzyć do ośmiu w języku angielskim.
read more

Jak konieczna jest nauka języka angielskigo przekonujemy się na każdym kroku. A co dopiero, gdy przychodzi bardziej profesjonalny angielski

W nowoczesnych czasach, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na usługi tłumaczy języków obcych, coraz większa ilość osób zajmuje się świadczeniem takich właśnie profesjonalnych usług. Nie ulega wątpliwości komunikacja międzynarodowa stała się w ostatnich latach nadzwyczaj ważna, szczególnie w zakresie prowadzenia firmy, bądź nabywania jakiegoś przyrządu skutkiem tego warto uczyć się języków obcych.
read more

Współczesne sposoby na poznawanie obcych języków

Jak mówią wyjazdy nauczają, i coś w owym powiedzeniu jest. By jednak tak było, musimy spełnić 2 warunki: po pierwsze wyruszyć w drogę, a po drugie otworzyć się na to co może się stać. Obserwować szeroko otwartymi oczami. Nie jest to naturalnie kłopotliwe gdy wybieramy się na przykład na inny koniec Polski czy też choć za miasto. W takim przypadku wystarczy po prostu słuchać i prowadzić rozmowy.
read more

Czy możesz powiedzieć, iż płynnie posługujesz się jakimś językiem obcym?

Spośród wielu różnych zdolności, które powinniśmy posiadać dzisiaj na szczególna uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi tak naprawdę o język angielski, bo cały świat w pewnym stopniu się nim posługuje, co oznacza, że gdziekolwiek jesteśmy mamy szansę się dogadać. To międzynarodowy język. Wielu z nas pragnęłoby jednocześnie go lepiej znać. Jak to zrobić?
read more