Monthly Archives: February 2018

Jakie wykształcenie powinien zdobyć profesjonalny opiekun osób starszych?

Praca jako opiekun osób starszych w praktyce jest niezwykle angażująca i odpowiedzialna. Osoba zajmująca się ludźmi w starszym wieku ma na celu dbać nie tylko o stan ich zdrowia, lecz również wspomagać ich w codziennym życiu. Zakres odpowiedzialności opiekunów może być różny. Mnóstwo zależy przede wszystkim od stanu zdrowia czy kondycji osób starszych, jak również miejsca zatrudnienia.
read more

Jak najbardziej efektywnie nauczyć obcokrajowca języka polskiego? Zadanie zdaje się dość ciężkie, lecz są na to metody

Kiedy słyszymy obcokrajowca, który mówi w naszym język nie możemy wyjść z podziwu. Zdajemy sobie bowiem sprawę, jak ciężki to język, czasemnawet dla nas samych. Często łapiemy się na tym, iż popełniamy jakiś językowy błąd, dodatkowo, powtarzając to utrwalamy jeszcze silniej, co sprawia, że mówimy niepoprawnie. To oczywiście mało ważne, bo nikt nie musi być purystą językowy. Czasem jednakowoż zdarza się tak, choć rzadko, że obcokrajowiec lepiej posługuje się naszym ojczystym językiem niż my, z czego może to wynikać?
read more

Jeśli musisz wzbogacić swoje lekcje, zaopatrz się w właściwe pomoce dydaktyczne

Dobry nauczyciel dba, by nie tylko przekazać dzieciom informacje, lecz także by czynić to w sposób ciekawy. Dzięki temu dzieci chętniej oddają się nauce oraz chodzą na zajęcia, spodziewają się bowiem, że wydarzy się na nich coś nie tylko przydatnego, ale też ciekawego i zabawnego. Warto zaopatrzyć się w dobre pomoce dydaktyczne, które wzbogacą prowadzone lekcje i zaciekawią uczniów.
read more