czytanie

Czy to prawda, że książki psychologiczne zdołają nam ulżyć?

Psychologia to bez wątpienia dla ogromnie wielu z nas ciekawy element życia codziennego. W tym miejscu oczywiście pożądane byłoby przyznać, ze w wielu przypadkach wiedza psychologiczna pomaga nam rozwiązać liczne problemy, które niestety w wielu przypadkach znajdują się na naszej drodze. Niemniej jednak fakt jej posiadania a przede wszystkim zdobycia bez wątpliwości jest zadaniem trudnym, chociaż wykonalnym.
read more

W jaki sposób się uczyć do egzaminu maturalnego?

Nie istnieje żadna uniwersalna recepta pozwalająca na szybkie i bezbolesne opanowanie dużych partii wiedzy. Uczenie się nastręcza wysiłku, czasu i pomysłowości. Wysiłek winien skupiać się nie tyle na zapoznawaniu się z nowiuteńkim materiałem, ile z zapisywaniem go w pamięci. Nie ma sensu wielokrotne odczytywanie jakiegoś fragmentu podręcznika, gdyż skutki będą mizerne. Korzystniej raz lub dwa przeczytać opanowywany tekst, zaś potem przystąpić do ćwiczeń.
read more

Dlaczego trzeba sięgać po książki?

Papierowe książki są aktualnie dosyć często zastępowane przez filmy, które powstają na ich bazie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się dużym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań podkreślają ich wygodę, jako że na komputerze, tablecie lub czytniku można posiadać setki książek, które dzięki temu nie potrzebują miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce drastycznie spada, gdyż sporo osób woli łatwiejsze formy odbioru treści, które przykładowo proponuje im telewizja. Dlaczego w takim razie warto czytać? Jakie korzyści są z tym związane?
read more