Awaria samochodu ciężarowego za granicą – jak sobie z tym poradzić i na jakie koszty musimy się przygotować?

Coraz więcej polskich kierowców decyduje się na jazdę po trasach międzynarodowych, które oferują wysokie i kuszące zarobki. W tym przypadku należy się jednakże liczyć z faktem, że każda usterka samochodu może być trudnym do rozwiązania problemem, który może nas sporo kosztować. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas usterki tira za granicą? read more

Coraz więcej polskich kierowców decyduje się na jazdę po trasach międzynarodowych, które oferują wysokie i kuszące zarobki. W tym wypadku trzeba się jednakże liczyć z faktem, że każdorazowa awaria samochodu może być trudnym do rozwiązania problemem, który może nas sporo kosztować. Na co warto zwrócić uwagę podczas usterki tira poza granicami kraju?

akt - samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Poza granicami Polski usterka nawet tak małej części jak sprzęgło czy chłodnica może stać się problemem trudnym do pokonania. Jesteśmy w obcym kraju, nie znamy tu żadnych godnych polecenia serwisantów, najczęściej też nie znamy obcego języka – co możemy zrobić w takim przypadku? W ostatnich czasach dużo polskich serwisów samochodów ciężarowych rozpoczęło nową opcję, którą stanowi mobilna naprawa samochodów ciężarowych – klik. Firmy te mają swoje warsztaty serwisujące w państwach europejskich, które są najczęściej odwiedzane przez kierowców z Polski, m.in. we Belgii, Francji i Niemczech. Jeśli jesteśmy klientem takiej firmy możemy do nich zadzwonić w przypadku awarii i w krótkim czasie przyjedzie do nas pomoc drogowa tir, która na miejscu rozpozna i zlikwiduje trudność, a w wypadku większej usterki przetransportuje samochód do pobliskiego serwisu. Istotny jest tutaj fakt, że zajmuje się nami filia wcześniej wypróbowanej przez nas firmy, a więc nie musimy się obawiać o to, że jakiś nieznany serwisant w obcym państwie pogorszy stan techniczny naszego samochodu. Poza tym mobilna pomoc drogowa tir – www.autotruckservice.eu/Pomoc_drogowa-150.html większość napraw wykonuje na drodze, bez konieczności transportowania samochodu do warsztatu. Dzięki temu koszty usługi będą niższe, a jednocześnie problem zostanie rozwiązany w krótszym czasie, co umożliwi szybszy powrót do pracy i zapobiegnie powstaniu niekorzystnych opóźnień w dostarczeniu przewożonych towarów.

Każda naprawa samochodów ciężarowych wiąże się z wysokimi kosztami. Nie powinno więc dziwić, że firmy sprzedające mobilne usługi tego rodzaju poza granicami Polski również mają wysokie stawki za wykonanie pracy. W tej sytuacji należy jednakże uwzględnić fakt, że problem jest rozwiązywany w bardzo szybkim czasie – a podczas pracy w spedycji czas odgrywa szczególnie ważną rolę.