Tuning samochodu: co jest zabronione

Szosy pełne są podobnych do siebie samochodów, które nie zwracają na siebie niczyjej uwagi. Nic więc zadziwiającego w tym, że nie brakuje takich zmotoryzowanych, którzy chcą wyróżnić się w drogowym potoku szarości. Jednym ze sposobów na taki efekt jest tuning, to znaczy wyposażenie wozu w nieprzewidziane przez fabrykanta gadżety jak też dodatki. Tuning może dotyczyć parametrów i własności jezdnych wozu albo jego wyglądu. Tenże drugi, mniej kosztowny oraz w wyższym stopniu efektowny, może jednakże zostać zakwestionowany przez najbliższy napotkany patrol policji.
read more

Szosy pełne są podobnych do siebie pojazdów, jakie nie zwracają na siebie niczyjej uwagi. Nic przeto zadziwiającego w tym, że nie brak takich zmotoryzowanych, jacy pragną wyróżnić się w drogowym potoku codzienności. Jednym ze sposobów na taki rezultat jest tuning, zatem wyposażenie auta w nieprzewidziane przez producenta akcesoria a także dodatki. Tuning może dotyczyć parametrów i cech jezdnych pojazdu albo jego designu. Ten drugi, tańszy jak też w wyższym stopniu efektowny, może jednak zostać zakwestionowany przez pierwszy napotkany patrol policji.

tuning

Autor: Moto “Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Czego przeto amantom tuningu robić nie wolno? Niektórzy zmotoryzowani tuningowanie samochodów odbierają jako przejaw własnego stylu, krzyk mody, wyrażenie swojej osobowości oraz niezależności. Dla nich wspomniana zabawa ma przede wszystkim wymiar estetyczny. Chcą oni w taki sposób wykreować jedyny, niepowtarzalny egzemplarz konkretnego modelu. Tuning wizualny ma na celu metamorfozę wyglądu auta z zewnątrz jak też we wnętrzu. Wewnątrz czterokołowców możemy przekształcić prawie wszystko, poczynając od foteli, dźwigni zmiany biegów, wymiany zegarów, zainstalowania dodatkowego podświetlenia (tuningowane oświetlenie ledowe do samochdów) jak również montażu monitorów LCD, wstawiania sprzętu audio, itp.

Przy zmianach zewnętrznych auta często spotykamy się z zastosowaniem efektownych aluminiowych obręczy, zainstalowaniem sportowych tłumików, wykorzystywaniem różnych zdobień, spojlerów, zderzaków. Możliwości wprowadzenia przeróbek jest faktycznie mnóstwo, a wszystko zależy od zasobów finansowych i fantazji klienta. Prawie wszystko.

Nasze prawo nie zabrania realizowania tuningu aut. Tuning aut http://www.sklep.oemtuning.pl/ jest akceptowalny pod warunkiem jednakże, iż tuningowane fragmenty wyposażenia nie grożą bezpieczeństwu tak osób nim podróżujących, jak również innych uczestników ruchu. Nim rozpoczniemy realizowanie przeróbek w naszym wozie warto zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w materii warunków technicznych pojazdów oraz obszaru ich niezbędnego wyposażenia, a dodatkowo z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa oraz Gospodarki Morskiej w materii obszaru i metody wykonywania badań technologicznych samochodów oraz wzorów dokumentów wykorzystywanych przy tych badaniach.