Wygodne koszule myśliwskie

Nie musimy chyba nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które pojawia się po parogodzinnym chodzeniu w ciasnych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części garderoby są niesamowicie ważne, zwłaszcza na polowaniu. Jak skompletować odpowiedni strój?
read more

Nie musimy chyba nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po parogodzinnym chodzeniu w źle dobranych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części stroju myśliwego są bardzo ważne, szczególnie na polowaniu. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania?

Strzelba myśliwska

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Dobrze dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale także o bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy internetowe posiadają w sprzedaży buty wodoodporne, jednocześnie dobrze oddychające. Bardziej wymagający myśliwi znajdą tam również buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.

Jeśli interesują nas spodnie czy koszule myśliwskie , oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach ziemi, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i fasonów. Spodobają się nam koszule w kratę i jednokolorowe, wizytowe które z pewnością nadadzą nam szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli obowiązkowy krawat z myśliwskimi motywami. Ciekawym okryciem na koszulę może być kamizelka – polarowa na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Można również pomyśleć o eleganckim swetrze w stonowanym kolorze.

Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Ochrania na polowaniu przed złą pogodą, nie krępuje ruchów a nawet ułatwia kamuflaż. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok.

Wchodząc na strony internetowych sklepów dla myśliwych () można wybierać i przebierać w różnych dodatkach, takich jak gustowne nakrycia głowy, bielizna termoaktywna i inne.

Na wyprawy po lesie warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie radia powinny pracować na akumulatorkach jak również na bateriach, posiadać dobry zasięg pozwalając na dyskretną rozmowę myśliwych bez niepotrzebnych odgłosów. Łatwość w użyciu i wygoda, tego powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.
Główną zasadą jednak powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.