Szkolna wyprawka dla dziecka czyli z jakiego powodu zakupy wrześniowe tak dużo kosztują rodziców

Koniec wakacji i początek września to zwyczajowo okres dużych przygotowań do szkoły. Trzeba kupić dzieciom tornistry, przybory szkolne i zeszyty, nie można też oczywiście zapomnieć o podręcznikach. W praktyce na jedno dziecko spokojnie można wydać tysiąc złotych, a tak naprawdę im będzie ono w starszych klasach, tym kosztów będzie więcej.
read more

Koniec wakacji i początek września to tradycyjnie czas wielkich przygotowań do szkoły. Należy kupić dzieciom plecakiem, przybory szkolne i zeszyty, nie można też oczywiście zapomnieć o podręcznikach. W praktyce na jedno dziecko lekką ręką można wydać kilkaset złotych, a generalnie im będzie ono w starszej klasie, tym wydatków będzie więcej.

Książka

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
Największym obciążeniem dla budżetu są jak zawsze podręczniki szkolne. One właśnie kosztują najwięcej, i niestety przez sytuację w naszym szkolnictwie przeważnie kupuje się je na jeden raz, bez możliwości ponownego wykorzystania.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygowała Cię istota naszego wpisu, to doczytaj tutaj (http://1000klockow.pl/) kolejne bardzo zajmujące wiadomości w nowym wątku.

Wiąże się to z paroma sprawami, w pierwszej kolejności z co chwilę zmieniającymi się podstawami programowymi.

Minister szkolnictwa cały czas eksperymentuje na swoich uczniach, a wszystkie zmiany powodują również zmianę książek i to, że nie da się ich później wykorzystać przez następnych uczniów. Nawet jeśli chodzi o lektury szkolne cały czas jest zamieszanie, i przykładowo powieści i opowiadania wykorzystywane przez któryś z roczników niekonieczne będą obowiązywały w kolejnych latach nauki – zobacz opowiadania i powieści.

Następną sprawą, jaka niestety cały czas jest nadużywana przez wielu wydawców, jest drukowanie książek w taki sposób, żeby nie dało się używać w kolejnych latach.

Przeczytaj ten odpowiedni serwis (http://www.1000klockow.pl/urodziny-dla-dzieci-katowice-2/), a przekonasz się, że zawarte tam wiadomości są bardzo interesujące, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym wpisie.

Podręczniki połączone są z ćwiczeniami, i jeżeli ktoś kupi dla ucznia odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy, to po ukończeniu roku szkolnego wszystko trzeba będzie wyrzucić. Właśnie przez to, że dzieci malują i piszą w każdej książce z kompletu, to nie można ich później przekazać kolegom z młodszej klasy. Oprócz tego ceny podręczników powiększają różne akcesoria, nad słusznością których można się mocno zastanawiać. Przed laty uczeń miał jeden podręcznik i z niego korzystał, a w zeszytach robił notatki. Dzisiaj oprócz podręcznika jest jeszcze zeszyt ćwiczeń, są również przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, i jeszcze parę innych rzeczy oferowanych w części zestawów . I jak się to wszystko zliczy, to dopiero wówczas może się okazać, z jakiego powodu komplet podręczników jest taki kosztowny, dlatego warto poszukać przystępnych propozycji w sieci – odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy ().