Opony w Twoim aucie – co należy wiedzieć na temat ich eksploatacji?

Co roku w środkach masowego przekazu mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez nieoczekiwany atak zimy.

Pierwsze opady śniegu są niezwykle problematyczne dla każdego właściciela samochodu. Większa część właścicieli aut do ostatniego momentu wykorzystuje opony letnie, ewentualne problemy tłumacząc później nieodpowiednim przygotowaniem drogi przez ekipy za to odpowiadające. Niejednokrotnie tego rodzaju lekceważenie kwestii skutkuje kolizją drogową lub groźniejszym wypadkiem. W przypadku, gdy wypadek był spowodowany niedbalstwem właściciela samochodu, firma ubezpieczeniowa ma prawo odmówić przyznania odszkodowania. Jak tłumaczą właściciele samochodów, częstym powodem nieprzygotowania samochodu na zimę jest duża cena takiego zabiegu, niejednokrotnie jednak jest to też zwykłe niedbalstwo (Poczytaj – zbieżność kół Wrocław).

Lepiej zapobiegać

ślady opon na śniegu

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Komplet opon na zimę bywa sporym wydatkiem, zwłaszcza gdy planuje się zakup nowego kompletu markowych opon – sprawdź tu. Może się to wiązać z wydatkiem w okolicach tysiąca złotych. W sprzedaży dostępnych jest dużo możliwości – można przykładowo nabyć ogumienie używane, bądź bieżnikowane. Opony zimowe nierzadko widuje się w sklepach on-line, na stronach aukcyjnych i witrynach z ogłoszeniami. Pozwala to na bezpośrednie porównanie kosztów i znalezienie najlepszej oferty.

Przydałoby Ci się kompleksowe objaśnienie (http://www.jarecki-dpfserwis.pl/ofirmie.html) powyższego tematu? Zatem nie zwlekaj i przejdź do następnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo rzetelne wpisy.

W samochodzie dobrze jest mieć poza tym przygotowany komplet łańcuchów i lewarek. Łańcuchy na koła nie są alternatywą dla zestawu opon zimowych, są w stanie jednak zapobiec kraksie podczas pierwszych mrozów.

Inne akcesoria] na zimę

Skrobaczka do szyb zalicza się do elementarnego wyposażenia każdego pojazdu. Skrobanie wszystkich szyb Zabiera jednak dużo czasu, coraz częściej korzysta się więc ze specjalnych preparatów chemicznych, które odmrażają szyby. Przed zimą dobrze jest zaopatrzyć się też w środek odmrażający do zamków i nosić go przy sobie (zostawienie go w samochodzie nie jest dobrym pomysłem). Kierowcy posiadający pojazdy z napędem diesla powinni również pamiętać o nabyciu specjalnego preparatu przeciwdziałającemu stężeniu paliwa w niedużych temperaturach. Ceny tych elementów najlepiej sprawdzić w internecie, akcesoria te mogą kosztować mniej, podobnie jak opony. Sklep internetowy jest dobrym miejscem na niewielkie zakupy, zwłaszcza większej ilości produktów, kiedy to można sporo zaoszczędzić na wysyłce.

Poczytaj o samochodach – [odnośnik].