Krajoznawcze atrakcje Holandii, czyli co rzeczywiście warto zobaczyć?

Kraj tak bardzo ukształtowany przez człowieka jest w zasadzie ogromnym miastem poprzecinanym polderami, skwerami a także kanałami. Właśnie owe miasta oraz ludzie czynią Holandię wyjątkową.
Odkryjesz tam urocze wsie, średniowieczne fortece, gigantyczne budowle wodne, przystanie, wiatraki, kwiatowe pola a także płaskie jak stół do bilarda poldery poszatkowane kanałami, duże wydmy, bajkowe parki zabaw, otwartych człeków oraz relaksową aurę.

Wiatraki w Kinderdijk trzeba obowiązkowo zobaczyć będąc w Holandii. Spacerek po grobli niedaleko dziesiątków wiatraków jest (przyczepki producent – sprawdź tutaj) nadzwyczaj fotogeniczny. Gdy jeden z wiatraków będzie otwarty do odwiedzania – koniecznie musimy go obejrzeć – to jest niezapomniane wrażenie, zwłaszcza kiedy jest w ruchu.
marka

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
samochody - panorama

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Staphorst jest najsłynniejszą w Holandii wsią fundamentalistów protestanckich, coś na podobieństwo Amiszów amerykańskich, nic zresztą dziwnego pochodzą z tego samego źródła. Niewiasty ubrane w tradycyjne kostiumy ludowe, obowiązkowo suknie oraz nakrycia głowy. Na obszarze całej Holandii znajduje się mniej więcej 300 cytadel. Zamek Muiderslot datowany jest od 1280 roku. Zlokalizowany jest w Muider i jest muzeum użyczonym do odwiedzania. Jego wygląd jest niezmieniony od 600 lat. Jest najbardziej słynnym średniowiecznym grodziskiem w Holandii. Zbudowany został z cegieł jakimi składano opłaty celne. Ogród zamkowy jest niewątpliwie także warty obejrzenia.

Zamek Ammersoyen jest znakomicie zachowanym średniowiecznym grodziskiem położonym na wodzie w Holandii oraz leży blisko Den Bosch, stolicy Brabancji. Również wart jest zwiedzenia. Do Holandii z naszej ojczyzny każdego dnia odjeżdżają busy Holandia jest istotnie pięknym krajem!