Niezawodna i bardzo solidna – firma Hyundai. Tak wygląda historia tej firmy, jak wygląda w dzisiejszych czasach?

Pierwsze kroki firmy Hyundai znane są już 1947 roku. Firma została założona przez Chung Ju-Younga, choć najpierw był to koncern budowlany o nazwie Hyundai Engeenering and Construction.

salon hyundai wrocław

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com

Serwis wózków widłowych

Autor: Bob Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Na dawne czasy był to największy koncern budowlany w Korei Południowej. Dopiero w 1967 powołano spółkę Hyundai Motor Company, której najistotniejszym powodem działalności stała się produkcja aut.
W przedsiębiorstwie Hyundai zdawano sobie sprawę, że jedynie wspólna praca (zobacz praca fizyczna) z dobrym partnerem pozwala na błyskawiczne pojawienie się na rozległym rynku motoryzacyjnym. Z tego więc powodu, błyskawicznie, bo już w drugim roku prosperowania firmy zorganizowano współpracę z Fordem. Pierwszym samochodem stworzonym przez firmę Hyundai był model Cortina. Wspólna praca była dobra, bo dotrwała aż do 1985 roku. W tym samym czasie przez ten czas, Hyundai pracował nad swoim modelem. Efekty były natychmiastowe, bo już w 1974 roku w czasie targów samochodów w Turynie ujawniono pierwszy samodzielny samochód – Hyundai Pony.
Na Stary Kontynent Hyundai wkraczał niezbyt szybko. Pierwszy raz na starym kontynencie ujawniono Hyundaia w czasie wystawy motoryzacyjnej w Brukseli w 1989 roku. Z kolei już na koniec tego roku, w Belgii i Holandii pokazały się pierwsze przedstawicielstwa Hyundaia. Pomimo tego dopiero w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Hyundai zaczął bardziej energicznie zjednywać sobie Europę. Dalsze sytuacje wydarzyły się już w mgnieniu oka, bo już w 1995 roku Europa stała się ogromnym rynkiem zbytu dla tej koreańskiej marki. Na początku tej dekady do najistotniejszych importerów zalicza się Stany zjednoczone, Kanadę, ale i Polskę. Nieprzypadkowo w Polsce można zaobserwować wiele salonów i serwisów Hyndaia, jak salon hyundai Wrocław czy serwis hyundai Wrocław.
Obecnie marka Hyundai ma już zapewnionąpozycję na rynku samochodów.

Koreańska marka stawia jednak nie tylko na wielkość sprzedaży. Stale rozwija i dokonuje innowacji nad tworzoną gamę samochodów, w jej asortymencie znajdziemy auta osobowe, modele terenowe, autobusy i pojazdy dostawcze.

Przeczytaj ten interesujący tekst a jeżeli fascynuje Cię więcej danych na ten temat to odkryj więcej (http://hurtopony.pl/) – znajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Hyundai ulepsza także własne modele pod względem bezawaryjności.