Gdzieś musimy móc wyzwolić nasze potrzeby – czemu nie z udziałem gier komputerowych?

Mężczyźni mają najróżniejsze hobby, ale nie ma wątpliwości, że jednym z częściej wybieranych są gry. Mogą być to gry zarówno planszowe, jak i dzisiaj znacznie bardziej popularne gry komputerowe. Gry komputerowe pozwalają oderwać się od obecnej rzeczywistości. Przenosimy się za ich sprawą w całkiem inny świat, który kusi swoją atrakcyjnością, gdyż w niczym nie przypomina świata realnego. Tam wszystko jest możliwe: możemy latać, mamy rozmaitego typu moce, możemy osiągać to, co chcemy. Rzecz jasna, w zależności od tego, jakie mamy na daną chwilę pragnienia, w takie gramy gry.

bohater gry komputerowej

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy potrzebują adrenaliny wybiorą gry bitewne, czy wyścigowe. Ci, którzy potrzebują wyciszenia, włączą, gry za pomocą jakich mogą się zrelaksować.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to kliknij tutaj (https://www.kwit.com.pl/uslugi-informatyczne/) i przeglądnij tam następne zajmujące posty. Nie czekaj!

Innymi słowy, przenosząc się w wirtualny świat, możemy chociaż w taki sposób urzeczywistniać swoje skrywane potrzeby, czy raczej odczuwać emocje, jakie chcemy najbardziej odczuwać. Na ogół do tego niezbędne są konkretne bodźce, jakie będą należycie pobudzać nasz mózg i wyzwalać poszczególne reakcje. Gry stanowią w tym względzie bardzo dobre rozwiązanie.

Jednocześnie gry pozwalają się wykazać. To jest bardzo często podstawowa kwestia, jaką bierzemy pod uwagę sięgając po tego rodzaju rozrywkę. Weźmy dla przykładu stronghold kingdoms. Jest to gra strategiczna, gdzie należy wykazać się umiejętnością planowania, ale również pomysłowością, czy umiejętnościami dyplomacyjnymi – opis Stronghold Kingdoms. Dzięki takiej grze może tym samym uczyć się nabywania tego rodzaju umiejętności, jeśli są one u nas niewystarczające. To naprawdę doskonałe rozwiązanie, które daje możliwość kształtowania naszej osobowości, czy charakteru.

Gdzieś trzeba uczyć się konkretnych zachowań, gdzieś musimy mieć możliwość wykazania się konkretnymi umiejętnościami, gdzieś musimy móc uwolnić to, co w nas tkwi – może najlepiej zrobić to przy pomocy gier komputerowych? Jeżeli faktycznie nam to coś daje, jeżeli mamy z tego same korzyści, to czemu nie. Pamiętajmy jednak, by jakkolwiek nie przesadzać. Zachowanie równowagi i złotego środka to podstawa, aby w pewnym momencie się nie zagubić i nie pogrążyć, by w pewnym momencie nie żyć wyłącznie w wirtualnym świecie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,