Naczepy – kto je kupuje i dlaczego tak się dzieje?

Świat XXI wieku, a głównie UE to miejsca, w których mamy coraz większą ilość dróg bardzo dobrej jakości. Już dla nikogo chyba autostrady nie są czymś zupełnie nowym, co jest niespotykane. UE opleciona jest systemem szybkich dróg, po których każdego dnia jeździ setki tysięcy aut.

szczegoły oferty

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Duże przedsiębiorstwa zaczynają powoli przestawiać się z kolei, czy transportu powietrznego do przewoźników samochodowych. Kwitną różnego typu poboczne branże, jak między innymi dzierżawa naczep (MTC) czy świadczenie specjalistycznych usług transportowych, na przykład tylko i wyłączenie do wybranego kraju – Holandii czy Niemiec.

Obecny rynek transportu międzynarodowego wkroczył na kolejny etap. Upowszechnienie się sieci szybkich dróg spowodowało rozkwit całej branży. Niestety czasami stwarza to także negatywne skutki – dużą ilość spalin, czy na przykład przestępczość (rabunki, napady na auta są coraz częściej spotykane). Nie zmienia to jednak faktu, iż rozwija się bardzo prężnie. Z roku na rok rozwój ten jest coraz szybszy, a również coraz bardziej widoczny. Rośnie zatrudnienie w branży, coraz większe jest zapotrzebowanie na pracowników, powstaje coraz więcej firm. Na przykładzie rodzimego rynku widać to idealnie. Warto ponadto nadmienić, iż powstały prawdziwe międzynarodowe korporacje które zajmują się transportem konkretnych dóbr. Na naszym rodzimym rynku można spotkać firmy, takie jak ta: przejdź do serwisu, które działają od lat w innych państwach zachodnich, np. w Niemczech oraz rozszerzają swoje usługi, wchodzą na rynek polski.

Duża ilość przedsiębiorstw i często jednorazowe spore zlecenia – np. na przewiezienie maszyn z Polski do Rosji powoduje, że poboczne branże kwitną. Dzierżawa naczep przeżywa swój rozkwit, wiele firm opiera swój biznes wyłącznie na tym. Kupują naczepy (często korzystają z usług przedsiębiorstw leasingowych), a w kolejnym kroku wynajmują je dużym podmiotom do jednorazowych zleceń. W wielu przypadkach ma to swoje podłoże ekonomicznez roku na rok tego typu przedsiębiorstwa przynoszą ogromne zyski, zatrudniają pracowników a w efekcie napędzają całą gospodarkę. Bardzo ważne jest więc ułatwianie działania przedsiębiorstw tego typu i ich wsparcie przez państwo, choćby w postaci różnego typu dotacji i pomocy państwowej.