Czas rozwoju dla naszych pociech po zajęciach lekcyjnych

Wszystkie osoby, które posiadają dzieci nie chcą by ich pociechy spędzały cały wolny czas przez smartfonami. A zdarza się tak, że w dzisiejszych czasach dzieci dość często skupiają całą uwagę na gry komputerowe, lub bezproduktywne siedzenie na portalach społecznościowych. Tak, więc dobrze zabrać dzieci na jakieś zajęcia. Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to zawsze możemy sprawdzić, co oferuje nam szkoła, do jakiej uczęszcza nasza pociecha.

Czasem bywa tak, że maluchy czekają na nas jakiś czas w świetlicy, może wtedy dobrze by szły na lekcje pianina, moglibyśmy przyjeżdżać po nasze maluchy parę minut później. Można również zabierać dzieci od razu po szkole i potem wozić je na zajęcia w innych miejscach (zobacz). W prawie każdym mieście są ośrodki kultury, które organizują zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Możemy zapisać dzieci na lekcje tańca, można zapisać je na lekcje śpiewu, albo kółko sportowe. Trzeba jednak pamiętać, że zapisując malucha na zajęcia dodatkowe powinniśmy wziąć pod uwagę jego zapatrywania. Może sześcioletnie dziecko nie do końca będzie wiedziało, co chciałoby robić, ale nie warto zmuszać naszej pociechy do kółka szachowego, jeśli woli ono kółko muzyczne.

na zajęciach tanecznych

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo razy mieliśmy kłopot ze zorganizowaniem dziecku czasu. Oczywiście twierdzi się, że, gdy dzieci mają więcej lat to powinny same sobie coś wymyślić, jednak wtedy najczęściej nasze dzieci siadają przed komputerem albo przed telewizorem: więcej na FTK. Tak, więc powinniśmy sami zadbać o jakieś zajęcia dodatkowe dla naszego dziecka. Możemy zapisać nasze dziecko np. na zajęcia taneczne dla dzieci. To świetna opcja. Nie dość, że nasze dziecko pozna inne dzieci, to dodatkowo polepszy swoją sprawność ruchową. Rzeczywiście warto o tym pomyśleć, zwłaszcza, że to zajęcia, które pozwalają na to, że nasza pociecha w domu również będzie mogło ćwiczyć. Zamiast gapić się w komputer będzie chciało powtórzyć sobie to czego nauczyło się na zajęciach. Wiadomo z czasem dziecko może zamiast na sambę zechcieć uczęszczać na taniec (szkoła tańca katowice) współczesnylub na jakieś inne zajęcia taneczne. Warto pozwolić dziecku dać pokochać taniec, bo wtedy na sto procent będzie to jego hobby na zawsze.