Angielski jawi się jako być albo nie być, czyli obecnie musimy go znać. Jak najbardziej porządnie się go nauczyć?

Używanie języka angielskiego to dzisiaj coś normalnego. Na pewno tak to się prezentuje w wielu kręgach. Język angielski znany jest w biznesie, polityce i sporcie, spotykany jest wszędzie i na pewno ciężko od niego uciec.

Nauka

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych miejscach to takie powszechne, jak mówienie w naszym rodzimym języku. Nie ma co się dziwić. Angielski to język międzynarodowy, więc wszystkie materiały, książki, wiadomości, wszystkie najbardziej istotne informacje są w języku Szekspira. Nic z tym nie zrobimy, ponieważ tak jest urządzony świat. Mimo to, być może kiedyś inny język będzie rządził, przykładowo język chiński, wtedy na pewno będziemy z utęsknieniem wspominać jaki to łatwy był ten angielski.

Nim jednak przyjdzie taki dzień z pewnością jeszcze minie wiele czasu, więc niezmienna jest sytuacja, że to angielski jest najbardziej istotnym językiem na świecie. Zawsze faktycznie tak było, iż istniał jakiś najistotniejszy obcy język, którym wszyscy się posługiwali. Kiedyś była to łacina, później język francuski, obecnie mamy język angielski pozostałe informacje na stronie http://collegium-novum.pl/. Chociaż coraz większa ilość ludzi zapewnia, że zna język angielski, to jednak, nie prezentuje się to tak obiecująco.

Nam Polakom wcale nie jest tak bezproblemowo nauczyć się tego języka jak przykładowo Niemcom. To w sumie to odmienna grupa językowa, więc należy przełamać wiele barier, a co najbardziej dojmujące – trudno nam porozumiewać się po angielsku z dobrym akcentem. To właściwie, nie jest tak niezwykle istotne, gdyż liczy się komunikacja.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób mówi swoim akcentem, ale jeśli jest on zrozumiały, to nie ma problemu. Wiele osób chce albo musi zacząć się uczyć tego języka. Jak tego dokonać? Jest faktycznie wiele możliwości – niezwykle dobrze sprawdzają się proponowane przez kursy audio na płytach cd do nauki języka angielskiego dla zaawansowanych. Dzięki temu możemy się osłuchać w tym języku. Jesteśmy w stanie posłuchać, jak wymawia się wiele wyrażeń. Bardzo pomocne są także konwersacje, najbardziej korzystnie z native speakerem. Czy warto pójść na kurs? Z pewnością warto, jednak powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania, czy rzeczywiście mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z powodzeniem uczy się samemu w domu, ale trzeba do tego dużo samodyscypliny i regularności. Jeśli jednakże zdecydujemy się na kurs to lepiej pójść na lekcję próbną, aby zobaczyć, czy faktycznie wszystko jest okej. Jednocześnie koniecznie trzeba się uczyć słówek, wtedy będziemy mieli większy zasób słownictwa.