Jak międzynarodowe korporacje i koncerny wykorzystują potencjał oraz umiejętności polskich pracowników

Polska słynie z wysokiej klasy specjalistów z wielu dziedzin, nie od dziś o tym wiadomo. Zaczęły to doceniać światowe korporacje, które coraz chętniej wybierają rodaków, zauważają to także właściciele krajowych firm.

sii.pl/modele-wspolpracy/outsourcing-specjalistow/

Autor: Andrew Feinberg
Źródło: http://www.flickr.com
Zresztą dzisiaj, w epoce międzynarodowych powiązań biznesowych tak naprawdę niekiedy nie wie się do końca, w jakiej firmie się pracuje. Nawet jeśli będzie miała ona nazwę po polsku, lokal w którymś polskim mieście i płaci podatki w naszym kraju to nie będzie znaczyło, że jej głównym właścicielem nie będzie jakiś zagraniczny inwestor. Obecnie coraz częściej sytuacja wygląda w taki sposób, że zagraniczne firmy posiadają swoje filie w naszym kraju, zatrudniając przy tym najlepszych specjalistów dostępnych na rynku. Przeważnie takie osoby mają angielskie nazwy stanowisk pracy,przykładowo product engineering manager czy IT administrator. Praktyka ta jest coraz powszechniejsza w firmach z międzynarodowymi zespołami, w których angielski jest głównym językiem porozumiewania się, ale wiele krajowych przedsiębiorców także takie obyczaje zaczyna wprowadzać u siebie. Dzięki niskim kosztom pracy i specjalistom najwyższej klasy coraz więcej firm decyduje się na otworzenie w naszym kraju centrów outsourcingowych.

firma

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Otwierane są one przeważnie w dużych ośrodkach akademickich, w jakich nie będzie problemów z dostępem do wykształconych, młodych ludzi, chcących związać się z międzynarodowymi korporacjami. Początkowo były to przeważnie firmy które działały w obszarze finansów i kontrolingu, w krajowych oddziałach tworzono grupy pracowników odpowiedzialne za obsługę klientów z wielu innych państw. Niekiedy mogło się to wiązać z pracą w godzinach, w jakich pracuje się w kraju klienta, ale przez to można było liczyć na atrakcyjne zarobki.

Ciekawi Cię skąd pozyskujemy informacje na zawarty w tym artykule temat? Zapraszamy więc do nowej witryny – tam mamy dla Ciebie merytoryczne źródło (http://ulgaoddlugu.pl/co-wolno-windykatorowi-terenowemu/).

W ostatnim czasie coraz większą rolę mają również usługi takie jak it outsourcing in poland. Po profesjonalistach z dziedziny finansów również nasi inżynierowie od informatyki zyskują coraz większe uznanie w międzynarodowych środowiskach, i ilość firm oferujących takie usługi cały czas wzrasta.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,