Jak wybierać dywaniki do auta? Na co obowiązkowo zwrócić uwagę?

Wybór nowych dywaników do pojazdu nie jest rzeczą tak prostą, jak może wydawać się początkowo. Jasnym jest, iż inne dywaniki zakupimy na lato, inne zaś zimą.
W okresie letnim do naszego samochodu wnosimy jedynie troszkę piasku, gorzej jest zimą, gdyż w takiej sytuacji nie można się właściwie uwolnić od błota oraz śniegu.

Autokar

Autor: KAMEERU
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc welurowe są pasujące do lata, więc na zimę najlepiej zdecydować się na dywaniki gumowe. Modele gumowe są na pewno łatwiejsze w utrzymaniu, bo prościej z nich usunąć błoto pośniegowe czy pozostałe zanieczyszczenia, jednakowoż w okresie podróży błoto zalegało będzie w gumowym korycie.
dywaniki gumowe

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dywanik taki ma około 3-centymetrowy rant, zapobiega on wylewaniu się wody na tapicerkę w naszym aucie, nie zadziwia więc, iż wielu właścicieli aut się na nie decyduje. Szczególnie jeżeli dywaniki gumowe Mercedes jest autem, w którym dość często się je wykorzystuje. W niektórych samochodach pod dywanikami znajdziemy istotne elementy elektroniczne. Powinniśmy o tym pamiętać i z tego powodu nie dopuszczać do zbytnio wysokiego poziomu wilgoci w tych okolicach. Jak przygotowujemy auto do zimy, to zdecydowanie kierujmy się praktycznymi względami.
Jak często będziemy wychodzić z samochodu, to dywaniki dywaniki samochodowe gumowe gumowe do auta są z pewnością lepszym rozwiązaniem. Jak jednakże zależy nam bardziej na estetyce wewnątrz auta, to ciekawsze będą jednakowoż dywaniki welurowe.

Najlepiej posiadać dwa typy, jedne gumowe, drugie welurowe, będzie je można dopasowywać w zależności od pory roku. To rozwiązanie wydaje się najbardziej udane. Więcej na