Poprawa na bydgoskim rynku pracy?

Bydgoszcz. Miasto magiczne, zabytkowe i bogate w przedsięwzięcia kulturalne. Oprócz tego miasto bardzo inwestujące w gospodarkę, wabiące inwestorów a także biznesmenów.

W Bydgoszczy około 40 proc. mieszkańców nie przekroczyło 35 roku życia, natomiast procentowa ilość ludności z ukończonym kierunkiem studiów jest bliskie 14 proc. i przekracza średnią krajową. Miasto charakteryzuje duża aktywność gospodarcza, oraz wysoki poziom przedsiębiorczości. (Zobacz ) Bydgoszcz jest rozwiniętym ośrodkiem przemysłowo-handlowym, na którego polu siedzibę ma 43 tys. firm, przedsiębiorstw czy spółek, z czego ponad 97 procent prezentują firmy z sektora prywatnego. Główne rodzaje działalności to handel i naprawy, budownictwo, przemysł, biura obsługi nieruchomości i firm oraz usługi transportowe. Duże miasta, to dobrze rozwinięta gastronomia i miejsca noclegowe, tym bardziej, że miasto jest w posiadaniu lotniska.

Autor: HEMMERSBACH

Restauracje, hotele niezmiennie potrzebują wychodzących z inicjatywą osób, które z entuzjazmem i pasją oddadzą się czynnościom wykonywanym w nowym miejscu pracy. Jakie zawody poszukiwane są na terenie Bydgoszczy? Wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeń czy zobaczyć oferty pracy w sieci. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrazy, na przykład: , praca (ogłoszenia o pracę) inżynier – a ukażą się nam wszelakie oferty.

Bydgoscy pracodawcy podają do wiadomości, iż w nadchodzących miesiącach będą w stanie zapewnić nowe stanowiska pracy. I rokują, iż obecny 2014 rok da poprawę na rynku. Pytani o to jak widzą przyszłość swoich firm, odpowiadają, że bardzo optymistycznie. (Sprawdź )
Czy sytuacja na bydgoskim rynku ekonomicznym naprawdę wygląda aż tak pomyślnie? Czy możemy mówić o definitywnym zażegnaniu kryzysu gospodarczego? Niestety nasze doświadczenie mówi nam, iż wypowiedzi pracodawców to jedno, a sytuacja pokazuje nieco inny obraz. Jak to zwykle bywa, prawda stoi po obu stronach, gdyż statystyki z jednej strony dają podstawy do wiary w przyszłość, z drugiej nie jest to jeszcze znacząca poprawa, którą możemy zobaczyć w mieście czy poza nim tj w województwie. Lecz małymi krokami…