Współczesne techniki komputerowe umożliwiają niedoszłym pracownikom zdobycie wiedzy z zakresu bhp również w wersji online

Nowy pracownik w przedsiębiorstwie bywa zmuszony do przebycia kilku stopni wtajemniczenia. Po pierwsze zapoznaje się z regułami, jakie panują w danym miejscu pracy oraz obiegiem dokumentacji w biurze. Po drugie obejmuje swoje stanowisko, równocześnie wkładając do szuflad prywatne drobiazgi, np. ulubiony kubek do kawy. Jednakże nie tylko na nowo zatrudnionym pracowniku ciążą powinności, bo pracodawca także musi dopełnić formalności związanych z zaangażowaniem nowej kobiety do pracy etatowej.

bezpieczeństwo w pracy

Autor: Pratheesh Prakash
Źródło: http://www.flickr.com
Szkolenie z zasad bhp jest obowiązkowe dla ogółu nowo przyjętych, niezależnie od rodzaju piastowanego stanowiska. Najwięcej niebezpieczeństw czyha oczywiście na członków brygad pracujących w hutach.

Na pewno chcesz odkryć dodatkowe szczegóły dotyczące tego zagadnienia. Jeśli zaciekawił Cię ten atrakcyjny news (www.inoffice.pl/open-space/), to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

W tym miejscu jesteśmy w stanie wymienić otwarte załamania rąk, oparzenia bądź przygniecenia przez ciężkie przedmioty. Jednakże po dłuższym zastanowieniu się błyskawicznie dochodzimy do konkluzji, że w biurze także można ulec wypadkowi. Niebezpieczne są przewody zasilające przeciągnięte przez środek pomieszczenia oraz śliska posadzka. Z kolei naszemu wzrokowi szkodzą niewłaściwie ustawione monitory komputerów. Z tej też przyczyny każdy pracownik musi zostać wyposażony w elementarną wiedzę, żeby na własną rękę móc oszacować zagrożenie i ustrzec się przed wypadkiem.
Samo szkolenie może odbyć się w formie stacjonarnej, co oczywiście wymaga osobistej bytności szkoleniowca. Na szczęście istnieją także te zdalne metody pozyskiwania wiedzy, a szkolenia bhp online należą do jednych z nich (kurs BHP przez internet dzięki Dostęp do portalu uzyskuje się po zapłaceniu wymaganej kwoty, a w zamian niedoszły pracownik otrzymuje login oraz hasło.

Szkolenia bhp

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
Zaletą tego rodzaju kursów jest oszczędność czasu, a nierzadko również pieniędzy. Jeżeli w danej chwili przyjmuje się do przetwórni większą liczbę pracowników, to ich przeszkolenie w przypadku wybrania wersji online będzie o dużo mniej niedogodne. Zresztą trzeba zauważyć, że nabyta wiedza może zostać skontrolowana, a słuchacz otrzymać zaświadczenie tylko w przypadku pozytywnego zaliczenia testu finalnego.
Szkolenia bhp online, podobnie zresztą jak te w wersji stacjonarnej, muszą spełniać pewne ściśle określone wymogi. Jednym z nich jest doświadczenie oraz wykształcenie trenerów przygotowujących merytoryczną zawartość programów szkoleniowych. W związku z tym każdy prowadzący lekcje, a zarazem opracowujący testy w wersji e-learningowej musi poszczycić się dyplomem ukończenia odpowiedniego kierunku studiów magisterskich.