Z jakiej przyczyny fajnie jest przeczytać książkę? Bo to magia!

Nie jest tajemnicą, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej wybierają dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Teraz rzadko kiedy można spotkać pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozwijania ich osobowości, szczególnie poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym problemem jest wciąż rozrastający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat literatury jest tak urozmaicony. Czytając możemy przenieść się do innego świata, wyobrazić sobie postacie, miejsca i wszelkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można powiedzieć, że nie ma książki, która byłaby w stanie nas zainteresować.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest naprawdę pokaźna liczba pozycji książkowych, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wyróżnić wiele rodzajów literatury, przykładowo można wymienić: przygodowe, science-fiction, horrory, pamiętniki, dzienniki, paranormalne romance, detektywistyczne, hobbistyczne, naukowe, przygodowe, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje typy to na przykład: .

Jest wielu rozpoznawalnych i cenionych autorów, których większość pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z takich osób jest Stephen King, uważany za mistrza horroru i literatury grozy. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął już jako młodzieniec, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu pisze i wydaje książki, które zyskują niesłabnący podziw.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie warty uwagi, to kliknij tu. Znajdujące się tam treści także Cię zainteresują – to bardzo użyteczne informacje.

W przeciągu swojej długoletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na kolejne publikacje. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zalicza się między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, Zielona Mila”, ”Worek kości”, „Misery”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego twórcy oraz popularności jego niesamowitych historii, świadczy fakt, że większość pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, więc dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?