Szkolna wyprawka dla dziecka czyli z jakiego powodu zakupy wrześniowe tak dużo kosztują rodziców

Koniec wakacji i początek września to tradycyjnie czas wielkich przygotowań do szkoły. Należy kupić dzieciom plecakiem, przybory szkolne i zeszyty, nie można też oczywiście zapomnieć o podręcznikach. W praktyce na jedno dziecko lekką ręką można wydać kilkaset złotych, a generalnie im będzie ono w starszej klasie, tym wydatków będzie więcej.

Książka

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
Największym obciążeniem dla budżetu są jak zawsze podręczniki szkolne.

Nie czekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to czytaj również kreatywne zabawki następne informacje na ten materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

One właśnie kosztują najwięcej, i niestety przez sytuację w naszym szkolnictwie przeważnie kupuje się je na jeden raz, bez możliwości ponownego wykorzystania. Wiąże się to z paroma sprawami, w pierwszej kolejności z co chwilę zmieniającymi się podstawami programowymi.

Minister szkolnictwa cały czas eksperymentuje na swoich uczniach, a wszystkie zmiany powodują również zmianę książek i to, że nie da się ich później wykorzystać przez następnych uczniów. Nawet jeśli chodzi o lektury szkolne cały czas jest zamieszanie, i przykładowo powieści i opowiadania wykorzystywane przez któryś z roczników niekonieczne będą obowiązywały w kolejnych latach nauki – zobacz opowiadania i powieści.

Następną sprawą, jaka niestety cały czas jest nadużywana przez wielu wydawców, jest drukowanie książek w taki sposób, żeby nie dało się używać w kolejnych latach. Podręczniki połączone są z ćwiczeniami, i jeżeli ktoś kupi dla ucznia odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy, to po ukończeniu roku szkolnego wszystko trzeba będzie wyrzucić. Właśnie przez to, że dzieci malują i piszą w każdej książce z kompletu, to nie można ich później przekazać kolegom z młodszej klasy. Oprócz tego ceny podręczników powiększają różne akcesoria, nad słusznością których można się mocno zastanawiać. Przed laty uczeń miał jeden podręcznik i z niego korzystał, a w zeszytach robił notatki. Dzisiaj oprócz podręcznika jest jeszcze zeszyt ćwiczeń, są również przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, i jeszcze parę innych rzeczy oferowanych w części zestawów . I jak się to wszystko zliczy, to dopiero wówczas może się okazać, z jakiego powodu komplet podręczników jest taki kosztowny, dlatego warto poszukać przystępnych propozycji w sieci – odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy ().

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,