W jaki sposób znaleźć znakomitą opiekunkę?

Dobra niania jest dzisiaj na wagę złota. Jest gwarancją bezpieczeństwa Twojego malucha oraz ceną Twego spokoju. Jak wyselekcjonować tę idealną?
Przede wszystkim musisz podejdź do problemu przemyślanie jak też w miarę możliwości bez zbędnych emocji.

bezrobocie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Porozmawiaj o swych wątpliwościach z partnerem, wysłuchaj go oraz razem uzgodnijcie Wasze oczekiwania. Myśl pozytywnie oraz z takim nastawieniem poszukaj odpowiedniej niani. Gdzie wypatrywać opiekunki? Najlepiej popytać znajomych, sąsiadów. Może znają kogoś zaufanego, kto zdołałby się zająć maluchem. Być może sąsiadka Twojej koleżanki ma troszkę wolnego czasu i uwielbia dzieci? Taka opiekunka do dzieci polecona przez kogoś, to nie anonimowa twarz, lecz ktoś, kogo dobrze znają zaufane osoby. Może Twe znajome mają starsze latorośle, które niebawem pójdą do przedszkola, zatem nie będą potrzebować już piastunki?
Piastunka – studentka, czy też opiekunka – babcia? Skomplikowany wybór. Młoda opiekunka, przykładowo studentka, prawdopodobnie będzie mieć więcej werwy a także pomysłów do zabaw. Może łatwiej Ci się będzie z nią dogadać, dlatego że jest tylko kilka lat młodsza od Ciebie.

Zaintrygowała Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na stronie inne informacje, one też będą na opisywany temat.

Jednak młoda piastunka ma często mniej doświadczenia, może nie wiedzieć, co robić w awaryjnej sytuacji jak też może szybciej znużyć pracą. Starsza pani to większe doświadczenie życiowe i ogromniejsza wytrwałość, lecz mniej sił do baraszkowania po placu zabaw.

Istotne, ażeby opracować taki układ, jaki nie pozostawi miejsca na traktowanie Cię z wyższością: dlatego że ja wiem dobrze, albowiem jestem starsza od Was”. Pamiętaj, iż to Wy jesteście rodzicami dziecka, zaś piastunka pracownikiem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,