Przyjście na świat dziecka to najpiękniejszy dzień i początek dość długiego urlopu macierzyńskiego

Kilka lat temu Polki wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Niejedna matka uzna, że pierwszy rok smyka jest niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi wyłącznie o karmienie i przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swoim skarbie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, by być świadomą tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego szkraba.

Opublikowane w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź tutaj (https://www.account-pl.eu/publikacje/pelna-ksiegowosc-czy-uproszczona-ksiegowosc), na której zgłębisz podobne zagadnienia.

Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie powinna być także niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta teraz zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dziś można również ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych programów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,