Ile będą liczyć opłaty do ZUS dla nowoutworzonych podmiotów?

Niestety w mniejszych przedsiębiorstwach bardzo starannie przygotowany budżet na pełny rok jest niestety raczej rzadkością, niż jakąkolwiek regułą. Tymczasem wyłącznie prawidłowo przygotowany budżet na cały następny rok jest w stanie dać szansę, że niewielka spółka zakończy rok „na plusie”.
Jak to trzeba wykonać – nade wszystko trzeba zacząć od skrupulatności.

obsługa księgowa

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
dokumenty powinno się tworzyć (również w firmie jednoosobowej) na pełny następny okres kalendarzowy. Niekoniecznie na rok. Kiedy rozpoczynamy działalność, wystarczy jedynie kwartał lub pół roku. Nie musi posiadać złożonych informacji i nie musimy się go kurczowo trzymać. Niechaj będzie wyłącznie dokumentem, który pozwala nam zaplanować prace, aby firma zamknęła określony okres z zyskiem. Każdy budżet powinien posiadać plan przychodów i swe koszty. Należy zacząć od tych drugich.
Niezależnie od kierowanej działalności, moglibyśmy je podzielić na stałe i zmienne. Na stałe powinniśmy mieć pokrycie w przychodach. Jeżeli nie posiadamy dobrego wykształcenia, niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest zaangażowanie firmy, której specjalność to obsługa księgowa. W takiej sytuacji będziemy mieć gwarancję, że naszą księgowością będą zajmować się profesjonaliści. Do opłat, jakich nie ominiemy, niestety trzeba zaliczać wydatki administracyjne, skarbowe, w tym również opłaty do ZUS. Rozpoczynający dopiero przygodę z biznesem mogą liczyć na tzw.

Jeżeli ciekawią Cię przedstawione zagadnienia, to kliknij w ten link. Tam znajduje się darmowy dostęp (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-grodzisk-mazowiecki/) do bardziej dokładnych informacji powiązanych z tym przedmiotem.

ulgi na początek czy też zupełne zwolnienie z takich opłat przez 6 pierwszych miesięcy.

Przez następne 24 miesiące będą z kolei mogli korzystać z tzw. preferencyjnego ZUS-u. W 2018 roku opłaty ulgowe wynosiły 520 złotych na miesiąc, opłaty pełne ok. 1200 zł.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,