Niedrogie rozwiązania na wyższą moc napędu

Każdy właściciel samochodu pragnie, żeby jego auto było perfekcyjne pod każdym względem. W ostatnim czasie bardzo powszechny stał się chiptuning.

Chiptuning – (zobacz chiptuning) jest tanim sposobem na wyższą moc w dieslu.

dodatki

Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
Aby jednakże marzenie o szybszym pojeździe nie zamieniło się w serwisowy koszmar, kierowcy powinni pamiętać o niektórych zasadach. Powiększenie mocy nie powinno być zbyt duże, transformacja programu powinna być wykonana przez profesjonalistę, a auto po przeróbce potrzebuje większej dbałości serwisowej. Jest to zabieg który polega na wyeliminowaniu ze sterownika jednostki napędowej seryjnego projektu i zastąpienie go programem zaopatrzonym przez tunera. Bezproblemowy zabieg jest o tyle skuteczny, że umie całkiem przekształcić charakterystykę poprawiania mocy, zapewnić dużo większą siłę motoru i czasem zoptymalizować wyniki spalania.
bmw e39 tuning

Autor: Michel Curi
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, że BMW to marka sama w sobie, posiadacze często decydują się na ich przeróbkę. Dzięki niej zwiększa się także bezpieczeństwo aktywne na drodze. BMW (zamów części bmw kraków na stronie www.grosel.pl) e39 tuning – (zobacz tuning bmw e39) poprawia moc, co najbardziej przydaje się przy wyprzedzaniu. Przeróbki należy jednak wykonywać mądrze, nie narażając napędu na przesadny trud.
Przeróbka powinna być wykonywana indywidualnie w zależności od aktualnej formy silnika, generowanych parametrów, jego aktualnego potencjału, jakości stosowanego paliwa, jak również specyficznych potrzeb użytkownika.

W wypadku małej sprawności danej jednostki napędowej, czy usterek ukazanych w czasie precyzyjnej oceny obciążeniowej, należy to przywrócić do równowagi, aby przystąpić do tuningu.