Co należy do obowiązków księgowej?

Jak zostać księgową? Przede wszystkim warto mieć talenty rachunkowe jak też matematyczne. Znaczy to, że musimy być osobą bardzo dokładną jak też nie mieć kłopotu z pracą z rozliczeniami czy tabelkami.
Jednakże nie starczy tylko zręczność liczenia.

telefon

Źródło: http://www.sxc.hu/
hyundai

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
firma - portret

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Świetny księgowy musi mieć skończone studia na wydziale ekonomicznym. Prócz „stalowego” umysłu księgowa musi także biegle posługiwać się pecetem, szczególnie programami do księgowania, którymi posługuje się współcześnie nieomalże każda skomputeryzowana firma. Dostępne są także przeróżne kursy dla księgowych organizowane przykładowo przez biura (wynajem biura Lublin) pracy, które uczą podstaw księgowości. Księgowa trudni się prowadzeniem, analizowaniem rachunków, wpisywaniem do systemu, rozliczaniem faktur i podatków firmy. Przez ręce rachunkowego przepływają wszystkie pieniążki, które są obracane w danej firmie, jednakże nie fizycznie – księgowa widzi je jedynie w formie cyferek na papierze. Swoją pracę księgowi realizują na etatach rozmaitych przedsiębiorstw, zacząwszy od biur, poprzez wszelakie przedsiębiorstwa handlowo-usługowe, aż po najmniejsze nawet kioski. A jakie obowiązki ma główna księgowa? Głównym zadaniem głównego księgowego jest prowadzenie księgowości w przedsiębiorstwie. Prócz tego, osoba na owym stanowisku kieruje zadaniami innych rachunkowych. To od niej wymaga się także analizowania wydatków działalności biznesu jak też przygotowywanie deklaracji podatkowych.

Na stanowisko głównej księgowej przyjmuje się osoby z wykształceniem ekonomicznym oraz znakomitą znajomością ustawy o księgowości albo prawa podatkowego. Ogromne znaczenie w owym zawodzie ma też skrupulatność.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,