Gdzie i od kogo kupić używane auto?

Internet, giełda, komis – form sprzedaży używanych samochodów jest wiele. Która okazuje się najlepsza?
Zakup auta używanego łączy się z wieloma decyzjami.

traktor

Autor: Lelou
Źródło: http://www.flickr.com
Pominiemy te związane z wyborem właściwego modelu, a spojrzymy na sam proces zakupu – gdzie najlepiej szukać ofert oraz czy lepiej zakupić samochód od osoby prywatnej, czy też od firmy? Na te pytania nie ma jednej odpowiedzi. Niegdyś jedynym rozwiązaniem były samochodowe giełdy. Wszystko wskazuje jednak na to, że czas giełd samochodowych zakończył się bezpowrotnie. Popularnym kiedyś miejscem poszukiwań ofert były także profesjonalne czasopisma z ogłoszeniami. Jednak tę rolę przejął nieomalże zupełnie internet. W serwisach ogłoszeniowych znajdziecie dziś setki tysięcy propozycji. Oczywiście, sieć to miejsce dobre jedynie do wyszperania ofert. Potem trzeba już porzucić świat wirtualny oraz udać się do sprzedawcy, żeby ocenić wóz. Tu pojawia się następne pytanie: czy lepiej korzystać z ofert prywatnych, czy komisowych? Co prawda, nabycie auta w komisie daje teoretycznie większe szanse dochodzenia roszczeń, ale najlepiej, jeśli przyłożycie należytą wagę do wypróbowania egzemplarza, bo proces egzekwowania swoich praw (nawet tych najbardziej oczywistych) za każdym razem jest bardzo czasochłonny. Pamiętajmy, że nie wszystkie ogłoszenia, które na pierwszy rzut oka wydają się kapitalną okazją, są godne zainteresowania. Co winno wzmóc naszą czujność? Z pewnością śmiesznie mała cena.

Jeśli cena auta wydaje się zanadto atrakcyjna, zastanówmy się, dlaczego została zmniejszona.

Potrzebny będzie Ci link do www? Nie martw się. W naszym kolejnym tekście odnajdziesz wszystko, czego poszukujesz. Namawiamy!

Jeżeli możesz zainwestować w używany czterokołowiec, miejscem do jakiego musisz wpaść jest giełda pojazdów uszkodzonych.