Wybór odpowiednich opon to niezwykle ważna kwestia. Od tego jest zależne bardzo wiele, między innymi nasze bezpieczeństwo

Jak przychodzą bardzo zimne noce i dnie, a co za tym idzie jazda samochodem, posiadającym normalne opony może wydawać się nie za bardzo bezpieczne i rozważne. Dlatego więc powinniśmy zastanowić się nad rozpoczęciem szukania opon zimowych. Jak nie nabywaliśmy jeszcze takich opon to powinniśmy dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej wybrać właściwe opony na zimę do auta.

opona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Początkowopowinniśmy powiedzieć sobie na pytanie jak dużo jeździmy, czy zazwyczaj korzystamy z naszego auta. Jeżeli jesteśmy „niedzielnymi kierowcami”, którzy nie przebywają w przeciągu roku mnóstwa kilometrów to nie trzeba decydować się na najdroższe opony. W tego rodzaju sytuacji jesteśmy w stanie zdecydować się na nabycie opon samochodowych o niższej cenie. Takie opony zimowe zupełnie będą nam odpowiadały, będą dla nas najdogodniejsze.

Przebywając w serwisie z oponami warto dobierać je niezwykle dokładnie, w taki sposób żeby pasowały do naszego samochodu. Trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na oznaczanie opon, czyli indeks opony. Indeks opony w sytuacji opon zimowych to najważniejsza kwestia, bo jesteśmy zobowiązani zweryfikować techniczne parametry posiadanych opon, jakie to zawarte są w dokumentach technicznych. Wszystko tam musi być zapisane, to jakiego rodzaju opony trzeba dobierać do pojazdu. Jeśli takiej informacji nie odnajdziemy to decydujemy się na zakup „zimówek” o identycznym rozmiarze jak nasze opony letnie.

Wiele osób, w czasie szukania opony zimowe zwraca uwagę na rodzaj bieżnika. Jednak rzeczywiście przy zakupie opon na zimę nie musi to posiadać większego znaczenia. Czy zdecydujemy się na opony kierunkowe czy inne nie będzie to miało zbyt dużego znaczenia w takich wypadkach, jak choćby droga hamowania.szczegóły w serwisie zagęszczenie gruntu zagęszczenie gruntuZnaczniej powinniśmy przyłożyć się do sprawdzenia wieku oponyktórą chcemy mieć.

pojedyńcz opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa ta dotyczy wszystkich tych, którzy to udają się do serwisu wulkanizacyjnego, oferującego używane opony zimowe. W tego rodzaju sytuacji opona powinna być maksymalnie 3-letnia. Opony zimowe o wcześniejszej dacie produkcji mogą być nadmiernie zużyte, co od razu sprowadza na nas niebezpieczeństwo podczas jazdy w czasie zimy w takich zużytych oponach. Na pewno zawsze warto wybierać solidne opony, jak michelin opony .