Zamierzasz kupić nowe opony? Przyda ci się kilka pożytecznych zaleceń

Każdy kto posiada samochód znakomicie wie, iż auto wymaga odpowiedniej opieki, jeżeli ma nam służyć przez wiele lat. Nie wystarczy go zatankować i jechać dalej w drogę – niezbędne są przeglądy, a w razie potrzeby mniejsze lub większe naprawy i – wymiana opon. Czy orientujesz się, jak dobrać stosowny komplet opon?

Nade wszystko dobierzmy dobry rozmiar opon. Nie możemy kupować mniejszych opon niż opony fabryczne. Jeśli nie potrafisz tego sprawdzić, można podjechać do zakładu wulkanizacyjnego. Tam także warto jest z miejsca zdecydować się na nowe opony, chyba że mamy inne, sprawdzone miejsce. Nie ma bowiem wątpliwości, iż marka opon jest dość istotna.

Z pewnością zainteresuje Cię ta polecana strona www na opisywany wątek, więc nie czekaj – kliknij tutaj i zobacz szczegóły na ten temat!

Jedną z cenionych firm jest Michelin (strona) – opony na portalu producenta odnajdziesz bez kłopotu, gdyż można skorzystać z pomocnej wyszukiwarki, pozwalającej na dobór opon wedle pojazdu bądź rozmiaru. To doskonałe ułatwienie, między innymi dla klientów kupujących opony po raz pierwszy. Godne uwagi są też opony Barum (więcej na ), znane ze swojej wytrzymałości, mocnej konstrukcji i dobrych właściwości jezdnych. Auto porządnie trzyma się drogi, gwarantując bezpieczną jazdę. Zastanawiając się nad oponami przemyślmy, na czym przede wszystkim nam zależy – na małym zużyciu paliwa, idealnej przyczepności, a może lepszym przebiegu?

opony od pirelli

Autor: Autoweek USA
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczepność i reagowanie na zmieniające się warunki pogodowe są uzależnione nie tylko od producenta opon, lecz także od ich rodzaju. Dlatego warto, gdy tylko zrobi się mroźniej, zakładać zimowe opony. Stanowczo zmniejszają czas hamowania na pokrytej lodem powierzchni, co nie zmienia faktu, że i tak trzeba się pilnować.

Mamy jednak dużo większe bezpieczeństwo jazdy. Wielu producentów oferuje także swoją pomoc, gdy opona zepsuje się podczas jazdy. Decydując się na ich opony możemy liczyć na fachową wymianę opony i nie musimy martwić się koniecznością jej kupna.
Przedstawionymi sugestiami trzeba też kierować się, gdy niezbędne nam opony do innych pojazdów, np. opony rolnicze (klik). Jeśli potrzebujesz jeszcze jakiejś porady, w wyborze najlepszych opon pomoże ci sprzedawca. Nie oszczędzajmy na oponach oraz lepiej nie zakupujmy opon używanych, gdyż szybciej będziemy musieli wymienić je na następny komplet, więc oszczędności nie będą nazbyt duże.