Jakie są ciekawe przykłady pozycji growych związanych z dawnymi dziejami ? Co jest godne polecenia?

Bardzo popularne są te pozycje, jakie osadzono w historycznych realiach, albo też są taką fantazją na temat przeszłych wieków i starych cywilizacji. Historia posiada w sobie coś kuszącego oraz interesującego zarazem.

Wianki

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com
Być może z tego powodu, iż jest jeszcze całkiem nie poznana. Oto kilka popularnych gier planszowych, jakie poruszają taki temat.
Poszukiwaniem bardzo dawnych śladów, często nieznanej dawnej przeszłości zajmują się archeolodzy. Ich praca jest szczególnie wdzięcznym tematem wielu filmów i właśnie gier. Dobrym przykładem takiej gry planszowej będą Teby gra () rodzinna, podczas której nie jedynie szuka się śladów starej cywilizacji, ale też konieczne będzie kolekcjonowanie jak największej wiedzy na ten temat. W takiej pozycji identycznie, jak w pracy archeologa trzeba posiadać czasem sporo szczęścia, by trafić na coś szczególnie ciekawego.
Wojna narodów () z kolei to historia o powstawaniucywilizacji. Jedną z nich możemy utworzyć my sami i rządzić nią od Antyku aż do Pierwszej Wojny światowej. Raczej nie trzeba wspominać, że ważną częścią każdej rozgrywki są wyprawy wojenne, zadbanie o dobrobyt czy troszczenie się o zachowanie porządku i bezpieczeństwa.
Zaś Tokaido () to pozycja podróżnicza, jaka zabierze nas do historycznej Japonii. To dobra okazja do zapoznania jej i skosztowania kultury i specyfiki życia tego kraju. Poznać też można sporo ciekawych i fascynujących lokacji, które z pewnością rozpalą ludzką wyobraźnię.

Nawet jeżeli to wszystko dzieje się tylko na planszy, to nadal jednakże będzie bardzo ciekawym doświadczeniem oraz sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej kamerzysta kraków na omawiany temat – informacje będą z pewnością bardzo interesujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Może również być natchnieniem do odwiedzenia danego kraju.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,