Pojazdy zabytkowe-zamiłowanie i inwestycja

Są obiektem fascynacji, wyznacznikiem przynależności do elit, marzeniem z lat dziecięctwa, albo strategią na lokowanie pieniędzy. Historyczne samochody są – opinią opiniodawców finansowych – obok dzieł sztuki, bardzo dobrym systemem na osiągnięcie największych zysków. W naszej ojczyźnie sektor ów rozwija się coraz to bardziej dynamicznie. Zainteresowanie autami zabytkowymi w naszej ojczyźnie wzrasta, i to szybko.

Na pewno daleko nam jeszcze pod tym względem do państw Europy Zachodniej bądź też Stanów Zjednoczonych, ale jednakże zmianę widać. Z ankiet przeprowadzonych m.in. na zlecenie angielskiego dziennika The Guardian wypływa, że ostatnimi laty lokowanie w klasyczne wozy jest tak samo dochodowe jak w dzieła sztuki.

Nie ociągaj się! Namawiamy – kliknij po szczegóły w link i baw się dobrze. Stworzyliśmy tam dla Ciebie wiele zajmujących postów.

Auto

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Co zatem kupują sympatycy podobnej formy inwestowania pieniędzy? Marzeniem wielu kolekcjonerów są drogocenne marki, jak na przykład Rolls-Royce, Jaguar, BMW, Aston Martin, Ferrari bądź Porsche – rzecz jasna w należytym wieku, gdyż z takimi klasykami jest jak z winem – im starsze, tym cenniejsze. Niezwykle poszukiwane będą te sprzed II wojny światowej, jednakże wartość takiego samochodu wzrasta też, jeśli wywodzi się on z limitowanej partii.

Ceny odrestaurowanych pojazdów to sprawa bardzo indywidualna, często przechowywana w tajemnicy przez nabywających i sprzedających. Jest grupa osób które traktują to zajęcie wyłącznie jako wariant w miarę bezpiecznej inwestycji pieniędzy, jednakże są też fanatycy, dla których kwestia lokowania funduszy jest dodatkową, a są i tacy, jacy na koszt nie patrzą zupełnie. Ci ostatni najczęściej mają czterokołowce tanie, często niezwykle ciekawe modele.

To często ludzie bardzo młodzi, jacy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zabytkowymi autami.

Zamieszczony się w analogicznym portalu artykuł na pewno także Cię zaintryguje – to ważny tekst (https://www.sportwheels.pl/Poznaj-przyczyny-zabkowania-opon-news-pol-1637569113.html) traktujący o opisywanej kwestii.

Są w Polsce też kolekcjonerzy, którzy inwestują w ów sposób pieniądze, jednakże nie pokazują się nigdzie, tak że nikt nawet nie wie, jakie auta posiadają.

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com
W mnogości przypadków, o ile ktoś odświeża auto klasyczne, robi to na swój użytek. Pragnie sobie je potem trzymać w swym garażu, od święta wyruszyć na szosę. Są niemniej jednak firmy, które na początek kupują stare samochody, a następnie kompleksowo je reperują by potem zbyć je zbieraczom za znaczne pieniądze. Renowacja samochodów amerykańskich bywa także niezłym biznesem. Taki czterokołowiec w niezłym stanie to także wyznacznik powodzenia materialnego jego właściciela.