Rozporządzenie REACH dbając o ochronę środowiska i zdrowie człowieka dozoruje, rejestruje i analizuje chemikalia używane przez przedsiębiorstwa

REACH to regulacja UE w celu chronienia środowiska czy też stanu zdrowia człowieka przed zagrożeniami, które mogą stanowić materiały syntetyczne. Zarządzenie to również upowszechnia opcjonalne metody diagnozy groźby kreowanych przez substancje chemiczne w celu badań na zwierzętach.

recykling

Rozporządzenie REACH dotyczy wszelkich materiałów chemicznych, jakie tworzyć mogą niebezpieczeństwo. Zarówno używanych w procesach przemysłowych, ale też tych, które mamy na co dzień, takich jak środki piorące czy farby, a także składniki produktów, takich jak ubranie, umeblowanie oraz urządzenia elektroniczne. Wobec tego REACH dotyczy większości przedsiębiorstw w UE.

Nasuwa także to zarządzenie, aby obciążenie odpowiedzialności na należyty sposób użycia i utylizacje materiałów chemicznych leżał na firmach.

Przypadł Ci do gustu ten wpis? Zatem gorąco zapraszamy (https://bscav.eu/oferta/konferencje-online/) do następnych naszych postów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Zgodnie z wymogami przedsiębiorstwa powinny posiadać wiedzę i kontrolować zagrożenie związane z surowcami fabrykowanymi oraz wprowadzanymi do obrotu w Unii europejskiej. Muszą także udowodnić, iż surowce chemiczne są bezpiecznie stosowane i poinformować o tym konsumenta. Tymczasem substancje chemiczne tworzące największe ryzyko na rzecz atmosfery i stanu zdrowia muszą być zamienione mniej niebezpiecznymi wymiennikami.

Firmy powinny rejestrować substancje chemiczne i powinny też współpracować z pozostałymi firmami używającymi te same chemikalia. Rozporządzenie REACH ustanawia także metody gromadzenia i weryfikacji informacji dotyczących własności surowców syntetycznych oraz związanych z nimi ryzykami.

Książki prawnicze

Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiera pisma spisujące chemikalia od przedsiębiorstw stosujących je w fabrykach oraz analizuje je pod kontem wymagań, a Unia Europejska wydaje ocenę pod względem niebezpieczeństwa jakie stwarzają dla środowiska i zdrowia. Zobacz również: lexperts.pl/uslugi/prawo-miedzynarodowe/.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,