Jak efektywnie poprawić poczucie bezpieczeństwa i wygodę jazdy własnym autem?

Nie trzeba być profesjonalnym kierowcą, by pokochać jazdę samochodem. Dostarcza ona wiele przyjemności, ale własny samochód jest w stanie także uczynić prostym życie człowieka. Auto ma wiele użytecznych zastosowań. Ułatwia poruszanie się do miejsca pracy, robienie zakupów. Szczególnie jest cenny na terenach, gdzie do sklepu czy pracy jest daleko. Wóz jest także niezbędnym narzędziem funkcjonowania dużej liczby firm. Co więc należy zrobić, aby jego używanie było niezawodne i możliwie maksymalnie przyjemne? Oto parę propozycji.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Tuning jest słowem znanym fanom aut. Jest on sposobem zatroszczenia się o parametry techniczne pojazdu czy o jego wygląd. Pośród dużej liczby jego gatunków można wyróżnić chiptuning. Chiptuning jest to elektroniczne zwiększanie mocy silnika auta. Za jego sprawą samochód będzie jeździł sprawniej, w krótszym czasie i bezpieczniej. Właściwie zastosowanie tego zabiegu jest możliwe w każdym samochodzie, ponieważ w zasadzie jest (przyczepki do samochodów osobowych – blyss.pl) tak, że wytwórcy samochodów zostawiają rezerwy.

Interesujący artykuł, nie uważasz? Jeżeli zatem masz ochotę poznać podobny serwis, sprawdź (https://www.zleceniomat.pl/naprawa-silnika/w/katowice/) co dla Ciebie mamy, to również będzie w Twoim.

Te rezerwy jest także w wozach bez turbiny. Umiejętne ich wykorzystanie polepsza nie tylko komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się, ale także oszczędność jazdy. Chiptuning Wrocław umożliwia obniżenie spalania paliwa w czasie jazdy. Mogą stosować chiptuning kierowcy, którzy tankują na pewnych stacjach oraz pamiętają o właściwej zmianie oleju i filtrów. Gra jest warta świeczki, gdyż można wzmocnić silnik i moment obrotowy nawet o 10 %.

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą, o którą warto się postarać, jest usuwanie dpf. Usunięcie filtrów cząstek stałych silników wysokoprężnych jest ratunkiem dla wielu użytkowników aut.

Ciężko jest uchwycić ten problem użytkownikom dróg, którzy nie doświadczyli wielu trudności związanych z filtrami cząstek stałych. W założeniu producentów filtry dpf miały ograniczyć emisję sadzy i spalin do środowiska. Założenie było dobre, ponieważ ekologiczne. W praktyce jednak okazało się, że środowisko naturalne zostało jeszcze bardziej narażone na zanieczyszczenie. Powodów jest kilka. Pierwszym jest kwestia dużego zużycia oleju. A olej silnikowy nie jest przecież łatwy w utylizacji. Drugim problemem jest skrócenie żywotności silnika. Filtry dpf skracają jego żywotność i powodują duże spalanie paliwa i emisję szkodliwych spalin do środowiska.