Konieczny obowiązek wobec urzędów skarbowych

Pierwsze miesiące roku to okres, kiedy praktycznie wszyscy pracujący myślą o rozliczeniu z urzędem podatkowym. Termin złożenia zeznania podatkowego mija w ostatnim dniu kwietnia, jeżeli jednak jest to dzień wolny od pracy, to przesuwa się na początek maja. Termin ten jest nieprzekraczalny – za opóźnienie w wysłaniu zeznania grożą dość poważne konsekwencje, tak więc nie warto się z tym spóźniać.

rozliczenie pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy nawet proponują taką opcję, aby złożyć zeznanie w jakiś sposób wypełnione, a później zrobić korektę, lecz tak naprawdę najlepszym wyjściem jest zdążenie z terminem. Szczególnie że czasu na to jest dostatecznie dużo, cztery miesiące wystarczyć powinny nawet dużym maruderom na dokończenie sprawy. Jeżeli ktoś nie chce lub nie będzie umiał samemu zająć się wypełnieniem deklaracji, to może skorzystać z pomocy profesjonalnych biur rachunkowych i księgowych – za ich pomocą pit (zobacz pit 37 jak wypełnić) za 2014 zostanie wypełniony szybko, bez błędów i w sumie za niewygórowaną opłatę – .

Jeśli nie będzie się korzystać z jakiś skomplikowanych odliczeń, to w praktyce z policzeniem zeznania powinna sobie poradzić większość osób. Instrukcje dostarczane do zeznań są precyzyjnie zredagowane, i naprawdę powinno wystarczyć je tylko dokładnie czytać, żeby wszystko prawidłowo powypełniać – sprawdź sam . Dla osób zatrudnionych na etacie podstawą są pity wysłane przez

księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

firmę, w której pracują – należy kwoty z nich przepisać we właściwe miejsca i jedna część zostanie wyjaśniona.

Jeśli opisywany wątek Cię zainteresował oraz poszukujesz więcej danych, to po przejściu do wpisu (https://lrg-lodz.pl/) odnajdziesz ich bardzo dużo – będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

Osoby posiadające firmę muszą dodatkowo wypełnić część związaną z przychodami w firmie, ale przy dobrze prowadzonej księgowości również nie powinno być z tym większych problemów. W dalszej części zeznania należy uzupełnić dane o zapłaconych składkach na ubezpieczenia w ZUS, policzyć należny podatek i jeśli będzie się korzystać z jakiś ulg, to uzupełnić odpowiedni formularz, gdzie wykazuje się to wszystko. Obliczone zeznanie podatkowe musi być wysłane jeszcze w kwietniu, za opóźnienia grożą poważne kary tak więc nie powinno się zapomnieć o tym.