Jakie kryteria są istotne przy wybieraniu opon?

Przy trudnych warunkach pogodowych czy na ostrych zakrętach najbardziej istotna dla samochodu jest przyczepność. Jest kilka czynników, które mają wpływ na ten aspekt jazdy. Aspekt, na jaki kierujący nie mogą wpłynąć to stan dróg. O inne elementy jednak prościej się zatroszczyć – prawidłowe ustawienie geometrii kół, dostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz przede wszystkim – wysokiej jakości ogumienie do samochodu.

opony od pirelli

Autor: Autoweek USA
Źródło: http://www.flickr.com
Opony są przekładnią między silnikiem auta a drogą, więc wywierane są na nie ogromne siły, które opony powinny wytrzymać. Ponadto warto mieć na uwadze, że żaden samochód nie osiągnie maksimum własnych możliwości na zużytym komplecie opon – dlatego warto inwestować w dobre ogumienie.

opony zimowe

Autor: Larry Pieniazek
Źródło: http://www.flickr.com


Sezonowe czy wielosezonowe?

Sporą liczbę kierowców dręczy kwestia, czy korzystniej nabyć dwa zestawy opon: na lato i na zimę, czy jeden całoroczny zestaw. Znacznie bezpieczną opcją jest zakup opon na jeden sezon, które w większym stopniu są przygotowane do warunków występujących w danej porze roku i gwarantują w ten sposób wyższy poziom przyczepności. Najkorzystniej wybierać markowe opony, pirelli jest jednym z najbardziej znanych producentów ogumienia, produkty tego producenta są polecane posiadaczom samochodów na całym świecie przez duże grono specjalistów. W Polsce także wytwarzane są wysokiej jakości opony, na naszym rynku istnieje kilku znanych wytwórców. Należy do nich marka Kormoran, której opony można znaleźć wyszukując w internecie frazę „opony kormoran”.

Dodatkowe elementy do opon

Warto być przygotowanym na różne trudne przypadki, w bagażniku każdego kierowcy, również mającego najwyższej jakości ogumienie zimowe, powinny znaleźć się łańcuchy na koła. Gwarantują one przyczepność w trudnych warunkach, przykładowo na zamarzniętej jezdni. Kierowcy, którzy lubią, by ich samochód (pojazdy pożarnicze) lśnił powinni zainteresować się tzw. dressingami do ogumienia, czyli. różnego rodzaju chemicznymi środkami czyszczącymi oraz pielęgnującymi opony.

Hej, sprawdź to pranie tapicerki bydgoszcz, jeżeli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Efektownie wyglądającym gadżetem, mile widzianym przez każdego kierowcę są również felgi stalowe (na stronie) czy aluminiowe (patrz). Ponadto, że stanowią one elegancki dodatek, spełniają funkcję ochronną dużo lepiej, niż kołpaki z tworzywa sztucznego.