Kilka słów o tym, czemu powinniśmy zadbać o AC w naszym aucie

Jazda wozem – bezpieczna!
Istnieje dużo rozstrzygnięć, znanych jako samochodowe oczyszczacze atmosfery – sprzedawanych w dzisiejszych czasach. Większość z nich nie nadaje się jednak jako samochodowe wysokiej jakości oczyszczacze, chociaż tak są nazwane. W rzeczy samej należyty oczyszczacz wykonujący profesjonalne ozonowanie klimatyzacji tak w zasadzie ma prawo kosztować więcej niż niejeden pojazd, ale taki z pewnością umie zagwarantować bezpieczne powietrze w nowoczesnym aucie.

wnętrze Alfa Romeo

Autor: Harri Vaher Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nas czuje się bezpiecznie w samochodzie, jednakowoż powietrze we wnętrzach samochodów może być jeszcze gorsze niż to w domowych pomieszczeniach. Jazda samochodem może być jedną z najbardziej jadowitych aktywności – powinniśmy to wiedzieć. Autostrady to źródło wielu zanieczyszczeń; mgły gazów i spalin z silników Diesla, są tam przeróżne cząstki, pyłki, dym papierosowy oraz zarazki. W związku z tym jonizator powietrza samochodowy stał się tak lubiany. Lepiej skorzystaj z niego, a nie z licznych artykułów do czyszczenia samochodów, które mogą być trujące. Jeśli jesteśmy już przy dbaniu o pojazd należy także zwrócić szczególną uwagę na opony i felgi. Jak je dostosować, dbać o nie w prawidłowy sposób?

samochód marki BMW

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

Oto kilka pomocnych informacji na temat zgodnej konserwacji opon i felg. Trzeba pamiętać, że nie wszelkie kłopoty z oponami i felgami są takie, że wolno je łatwo odnotować. Są opony, które są już zużyte, ale nie zauważamy tego od razu ze względu na grube bieżniki. Dlatego należy obejrzeć to wszystko uważni.

Perfekcyjny moment na taką kontrolę jest wtedy, kiedy analizujesz ciśnienie w oponach. Jeżeli samochód nie jest używany przez pewien czas, upewnij się, że w trakcie jazdy, nawet na krótkich dystansach poprawnie działa jego podwozie. Prawidłowiej jest dla pojazdów kołowych oraz w szczególności dla opon gdy są używane od czasu do czasu, niż wtenczas gdy są zaparkowane bezwiednie przez dłuższy czas. Opony mogą niszczeć, gdy nie używasz ich na tyle regularnie.

Aby zgłębić wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę, która ma interesujące informacje na ten temat – wystarczy kliknąć!

Że już o dobrym ciśnieniu w oponach oraz słusznym przymocowaniu felg nie wspomnę. Tak masz prawo przedłużyć okres użytkowania własnych felg oraz opon.